четвер, 23 вересня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Ветерани передали перший армійський «іміджевий» прапор ЗСУ музею у Львові (ВІДЕО)

Наталя


Новини , Україна , Українська армія

Ветерани передали перший армійський «іміджевий» прапор ЗСУ музею у Львові (ВІДЕО)

views705

10.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Львові експозиція Музею визвольної боротьби поповнився одним із перших «іміджевих» прапорів, які були запроваджені у ЗСУ в часи відновлення Україною незалежності в 1991 році. Експонат передали ветерани, які служили в одному з підрозділів ОК «Захід».

Про це повідомила АрміяInform.

За інформацією, стяг із зображенням грифона, що символізує пильну охорону, на синьо-жовтому тлі й головної споруди львівських «казарм Фердинанда» з датою подій Листопадового чину 1918 року на іншому боці, належав військовому колективу 79-го окремого батальйону охорони та обслуговування штабу ОК «Захід» та був отриманий військовим 18 років тому.

«Коли відбувся розвал СРСР і почалося формування українського війська, ми вже тоді почали замислюватись про те, що армії незалежної країни потрібні нові символи та символіка, які будуть популяризувати військову службу, підкреслювати наш зв’язок із захисниками України, що були до нас, який понад 10 років прослужив у цій військовій частині. Ми звернулися із проханням до активісток «Союзу українок», які виготовили ескіз, а потім вручну пошили для нас цей прапор. Його вручили особовому складу восени 1993 року і відтоді він був з нами аж до моменту розформування військового підрозділу. Згодом ми зберігали його в себе. І нині, дізнавшись, що в Музеї визвольної боротьби відкрито виставку «Прапори  свідки історичних подій», вирішили передати нашу реліквію до цієї експозиції», сказав полковник запасу Володимир Слушняк.

За словами заввідділу Музею визвольної боротьби Тараса Кузя, цей прапор є унікальним експонатом у колекції. Він засвідчує становлення нової української армії із впровадження власної мілітарної символіки. Водночас цей експонат унікальний ще й тим, що фіксує у своїй концепції спадкоємність поколінь захисників України, адже зображені на полотні «казарми Фердинанда» були осередком спротиву вояків Української Галицької Армії. Під час боїв за місто між українцями та поляками, український гарнізон казарм мужньо відбив декілька штурмів.

Згідно з даними, наразі експозиція налічує близько 30 прапорів, вимпелів та банерів, які зображають більш ніж 100 років боротьби українського народу за свою свободу. Серед них є прапор військово-спортивного товариства «Сокіл», якому понад 100 років. Прапор пластунського куреня «Лісові Чорти», який було заховано першими пластунами ще у часи Другої світової війни та лише нещодавно віднайдено. Крім того, в колекції є перші жовто-блакитні прапори, з якими львів’яни виходили на демонстрації в 90-х роках минулого століття із вимогою незалежності України від радянської імперії.

Також Музей визвольної боротьби має прапори з АТО та ООС. Зокрема, прапор, що був подарований загиблому воїну-добровольцю, всесвітньо відомому оперному співаку Василю Сліпаку.

Коментарi (2)

Петр Николаевич (1 тиждень тому)

Коментарiй було видалено по причині : "спам"

Гоцман (1 тиждень тому)

Коментарiй було видалено по причині : "мова ненависті"