неділя, 18 квітня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Ветерани АТО допомогли повернути батькові  виплату за загиблого сина, яку викрали шахраї

Константинова Ольга


Новини , Суспільство , Події

Ветерани АТО допомогли повернути батькові виплату за загиблого сина, яку викрали шахраї

views1161

08.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Активісти Громадської організації «Асоціація учасників та інвалідів АТО» з Миколаєва допомогли повернути викраденні шахраями 300 тис. гривень батьку загиблого в АТО дитячого письменника Олексія Кваші. Аферистами виявилися державні службовці.

Про це повідомляє інформаційне агентство АрміяInform.У жовтні 2015 року Дмитро Олексійович Кваша отримав від держави одноразову виплату у розмірі 302 тис. гривень за загиблого сина Олексія, який загинув у районі АТО у липні 2015 року, куди пішов добровольцем.

 

Наприкінці 2018 року державний виконавець Заводського відділу державної виконавчої служби у місті Кам’янське Дніпропетровської області Світлана Мартиненко списує з карти 270 тис. грн на користь певної особи, адреса якої виявилася згодом недійсною. І ще 27 тис. гривень як виконавчий збір. Дізнавшись про зникнення грошей, Дмитро Олексійович звернувся до адвоката ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО». Ветерани взялися допомогти батькові загиблого героя.

 

«Виконавчий лист був підроблений, про що є всі необхідні докази й вони передані правоохоронцям. Вибір шахраїв пав на Дмитра Квашу, бо він зберігав кошти та не робив ніяких транзакцій по карті тривалий час і не перевіряв баланс», −розповів голова організації Ілля Шполянський.

Він вважає, що у даному випадку йдеться про високу ймовірність змови працівників соціального захисту, відділення банку, державного виконавця та особи, якій перерахували кошти.

 

Ілля Шполянський зазначив, що активісти ще 2 жовтня 2020 року домоглися проведення у Верховній Раді засідання тимчасової спеціальної комісії з питань ветеранів війни, яка направила всі необхідні звернення до відповідних органів. До справи залучили Міністерство у справах ветеранів, профільний комітет Верховної Ради, десятки інших інстанцій.

 

Ветерани також продовжили добиватися відновлення справедливості в цьому, жахливому в своєму цинізмі, випадку.

 

30 березня П’ятий апеляційний адміністративний суд в Одесі забов’язав державу повернути Дмитрові Кваші 270 тис. гривень (27 повернуто раніше) та виплатити 70 тис. гривень відшкодування моральних збитків. Водночас дії державних виконавців визнані протиправними.

 

Наразі Національна поліція продовжує розслідування цього злочину. Усім причетним готують підозри. Справа перебуває на контролі Генеральної прокуратури.

 

«У судовому рішенні досить детально розписано, чому відмова суду першої інстанції суперечить законодавству. З моєї особистої точки зору, дії судді першої інстанції непрофесійні та мотивовані небажанням брати на себе відповідальність. Більш того, я вважаю, що суд фактично своїм рішенням міг узаконити протиправні дії виконавців, які можуть списувати будь-які кошти, за будь-яким підробленим рішенням суду. Ми обов’язково звернемось до Вищої кваліфікаційної комісії судів з цього питання. Також маємо надію, що Міністерство юстиції не подаватиме касацію, а, отже, найближчими місяцями кошти будуть повернуті Дмитру Олексійовичу і справедливість буде повністю відновлена», − зазначив Ілля Шполянський.

Коментарi (0)