четвер, 29 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Верховний суд перегляне справу за статтею «держзрада» Мехті Логунова, якого помилував Зеленський

Політика

Верховний суд перегляне справу за статтею «держзрада» Мехті Логунова, якого помилував Зеленський

views54

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Верховний суд відкрив касаційне провадження на вирок Орджонікідзевського районного суду Харкова та ухвалу Харківського апеляційного суду, яким Мехті Логунова засуджено до 12 років позбавлення волі за державну зраду. У грудні 2019 року його помилував президент Зеленський, проте інформацію з цього приводу не оприлюднювали на сайті Офісу президента.

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на ухвалу Касаційного кримінального суду від 16 березня 2020 року, пише «Центр журналістських розслідувань».

Орджонікідзевським судом Харкова у червні 2018 року було призначене покарання у вигляді 12 років позбавлення волі 84-річному Мехті Логунову за статтею «Державна зрада». Прокуратура Харківської області вказувала, що обвинувачений збирав відомості, які належать науковим установам та становлять державну таємницю для передачі представникам іноземної держави — Росії.

СБУ зацікавилась чоловіком у серпні 2017 року. Обвинувачення наголошувало, що Логунов збирав відомості щодо державного оборонного замовлення, що виконується одним із наукових центрів міста за угодою із міністерством оборони України. І такі дії були направлені на шкоду обороноздатності та державній безпеці України

27 грудня 2019 президент Зеленський помилував Мехті Логунова. Відповідний указ не був опублікований на сайті президента, але цю інформацію надали у відповідь на запит від Офісу президента, і її опублікувала юристка Олена Бережна. Володимир Зеленський своїм указом помилував засудженого і звільнив від подальшого відбування покарання.

Верховний суд перегляне справу за статтею «держзрада» Мехті Логунова, якого помилував Зеленський

Правозахисниця Бережна повідомляла, що Логунов не визнав вини, не просив президента про помилування і буде добиватись «реабілітації». На підставі листа із ОП, писала Бережна, Логунов може повернутись у Харків.

29 грудня 2019 року в рамках «обміну» утримуваними особами Україна передала Логунова РФ та її представникам в ОРДЛО.

Після обміну Мехті Логунов давав інтерв’ю російським журналіста і на російському телебаченні розповідав про начебто катування в українських в’язницях. В ефірі «Россия 24» він заявив, що не планує повертатися в Харків і хоче жити або на непідконтрольній території Донбасу, або в Росії.

Адвокат Дмитро Тихоненков, який подавав касаційну скаргу в інтересах Логунова, у відповідь на запитання чи планує його клієнт повернення в Україну, хоча б для участі в судових засіданнях, сказав, що це питання передчасне.

«Це питання передчасне, ми не знаємо скільки в нас епідемія буде. Я не думаю, що це зараз актуально. В будь-якому випадку, це ще поки не ясно», — сказав адвокат Тихоненков.