п’ятниця, 09 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Венедіктова: ДБР відкрило кілька справ щодо зриву можливої операції із затримання «вагнерівців»

Політика

Венедіктова: ДБР відкрило кілька справ щодо зриву можливої операції із затримання «вагнерівців»

views65

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Державне бюро розслідувань відкрило кілька кримінальних справ за отриманими заявами щодо можливого зриву спецоперації із затримання «вагнерівців».

Про це розповіла генпрокурор Ірина Венедіктова в інтерв’ю Савіку Шустеру на YouTube-каналі Shuster online.  

За її словами, відразу після того, як інформація про зрив можливої спецоперації щодо доставки найманців російської приватної військової компанії «Вагнера» до України потрапила до ЗМІ, у ДБР було зареєстровано кримінальне провадження.

«Слідство ведеться… І вже, наскільки я знаю, не одна (кримінальна справа, – ред.), насправді», – зазначила Венедіктова.

Венедіктова повідомила, що органи досудового слідства мають допитати всіх, хто поширював інформацію про зрив спецоперації і нібито причетність до цього людей з Офісу президента України.

Вона також додала, що серед інших, хто буде допитаний, колишній голова Офісу президента Андрій Богдан та колишній генпрокурор Юрій Луценко мають повідомити слідству відому їм інформацію.

Крім того, Генеральний прокурор розповіла, що у справі про переговори із білоруською стороною щодо бойовиків «ПВК Вагнера» українські прокурори діяли чітко і дотримувались законодавства.

«Ми, звичайно, відправило клопотання про видачу («вагнерівців» – ред.), ми направили підозру, що це – злочинці, які воювали проти України. Чи ми сподівалися, чи ні, що білоруська сторона їх видасть, – ми маємо це робити, і ми відпрацювали на 100 відсотків. У мене була розмова з генеральним прокурором Білорусі щодо цього, я проговорила кваліфікацію статті, яку ми інкримінуємо, чи є якісь запобіжники, це стосувалося «терористичної організації», запобіжників не було. І в принципі, ми були в переговорному процесі, але сталося, як сталося», – сказала вона.

І додала, що вони «були обережні».

«Коли події стали розвиватися, стало зрозуміло, що це випадок, коли Україну намагаються втягнути в міжнародну політику, і це може стати негативним прикладом. Ми були обережні і ми чітко діяли в межах закону».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі