субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Ваш син у полоні»: в Україні активізувались шахраї, які вимагають гроші у родичів військових

Наталя


ВАЖЛИВО знати , Суспільство

«Ваш син у полоні»: в Україні активізувались шахраї, які вимагають гроші у родичів військових

views288

23.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

СБУ попереджає про поширення афери з вимагання коштів у громадян за схемою «Ваш син у полоні», яка націлена переважно на родичів військовослужбовців.

Про це повідомив речник управління СБУ у Запорізькій області Сергій Левченко у Фейсбук.

«Зловмисники телефонують на мобільний переважно ввечері або вночі. Вони «грають» на емоціях та використовують факт несподіванки. Розмову будують за схемою: «Вам знайомий (ім’я близької людини сина, брата, чоловіка…)?. Він зараз у нас, він потрапив у полон. Хочете визволити потрібно заплатити…», — розповідає він.

Левченко заявив, що найголовніше у подібній ситуації не панікувати та не піддаватися емоціям. З вашої сторони не варто розпитувати про деталі, адже це дозволить шахраям продовжити розмову в вигідному для них форматі та здійснювати на вас психологічний тиск.

Зазначається, що ціль у зловмисників завжди одна змусити жертву переказати кошти на банківський рахунок або на рахунок сім-карти, задля «порятунку» родича.

Крім того, щоб позбавити Вас можливості передзвонити родичам та з'ясувати справжню ситуацію, шахраї просять не закінчувати розмову. Інколи вони змінюють голос та видають себе за родичів. Однак, такі дії злодіїв не повинні вплинути на ваше рішення отримати інформацію «від першоджерела».

У СБУ повідомили, аби не стати жертвою шахраїв треба:

  • перш за все, не панікувати та не поспішати виконувати умови аферистів. НІКОЛИ не називайте своїх близьких на ім’я;
  • попросити особу, яка телефонує, назвати прізвище, ім'я, по батькові та дату народження полоненого родича. Майже стовідсотково шахраї ваш номер набрали шляхом випадкового набору та не володіють такою інформацією;
  • уточнити, в якому місті та в якій частині проходив військову службу ваш родич;
  • якомога швидше зателефонувати родичу, який «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть цієї миті бути поруч та підтвердити чи спростувати почуту вами інформацію. З цією метою завжди варто заздалегідь попросити у рідних телефон, за яким можна дзвонити у випадку непередбачуваної ситуації;
  • у жодному випадку не надсилати та не передавати кошти задля «вирішення» питання.

Важливо! Якщо Ви або ваші знайомі все ж потрапили у ситуацію, коли невідомі особи вимагають гроші за «вирішення» питань щодо визволення родича з полону, негайно телефонуйте до об’єднаного центру з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місцеперебування безвісти зниклих в районі проведення ООС за телефоном (044) 255-84-35 або на гарячу лінію Управління СБ України в Запорізькій області (061) 239-60-40. Інформація, отримана на телефон довіри СБУ, є конфіденційною та буде ретельно перевірена.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі