середа, 07 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Україні значно зменшилась кількість фальшивих гривень - НБУ

Світлана Макарова


Економіка

В Україні значно зменшилась кількість фальшивих гривень - НБУ

views131

02.01.2023

Подiлитися у соц.мережах

Протягом 2022 року кількість вилучених підроблених банкнот гривні, у порівнянні з 2021 роком, зменшилася в 3,9 раза, а сума – у 4,5 раза. 

Про це пише УНН, посилаючись на відповідь Національного банку України на запит видання.

“Як демонструють результати моніторингу стану вилучення з обігу підроблених банкнот гривні, який здійснює Національний банк, за 11 місяців 2022 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, кількість вилучених підроблених банкнот гривень зменшилася в 3,9 разів, а сума – в 4,5 разів”, — ідеться у відповіді.

Зазначається, що на 1 млн справжніх банкнот гривень в обігу за результатами 11 місяців минулого року припадало 2,1 штук підробок (у 2021 році цей показник становив 7,1 штук).

У НБУ зазначили, що серед всіх вилучених з обігу підроблених банкнот гривні у 2022 прці переважали банкноти номіналами 200 та 500 гривень старого зразка.

“При цьому 90,2% вилучених з обігу підроблених банкнот гривні припадає на банкноти старого зразка. Cпіввідношення між підробками банкнот гривні старого і нового зразка кожного номіналу залишались практично незмінними протягом останніх трьох років”, — повідомляють у відомстві.

Водночас, здебільшого вилучені з обігу підроблені банкноти гривні друкувалися з використанням принтерів і були розраховані на неуважність громадян і касових працівників закладів торгівлі.

Щодо підробки монет, у НБУ констатували, що такого в Україні не зафіксовано.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі