п’ятниця, 24 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Україні змінилися правила військового обліку

Cіпратов Роман


Суспільство

В Україні змінилися правила військового обліку

views24744

06.02.2023

Подiлитися у соц.мережах

Призовники цього року зіткнуться з новими правилами військового обліку. Тепер для того, щоб влаштуватися на роботу або вступити на навчання, потрібно мати приписку військового обліку.

Як пише «Знай.ua», у Постанові № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» зазначено, що цього року братимуть безробітних, а також тих, хто був змушений переїхати із зони військових дій.

У документі наголошено, що для територіальних центрів комплектування діє спрощена процедура постановки на військовий облік військовозобов'язаних, зареєстрованих як безробітні. Також у ТЦК має право мобілізувати таких військовозобов'язаних.

Раніше центри зайнятості не мали тісної взаємодії з ТЦК. Через повномасштабне вторгнення ситуація змінилася. Наразі центри мають передавати військовим повний список осіб чоловічої статі, які мають статус безробітних.

Протягом семи днів після отримання запиту від ТЦК міські, районні, міськрайонні центри та філії регіональних центрів зайнятості повинні передати інформацію про реєстрацію безробітних.

Також спрощується військовий облік внутрішньо переміщених осіб. Наразі місцева влада має контролювати ВПО, які стають на військовий облік. Якщо особа, яка переїхала з постійного місця проживання у зв'язку з бойовими діями, претендує на отримання фінансової допомоги, вона має стати на облік за новим місцем проживання. Інакше фінансову допомогу від держави надавати не будуть.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі