вівторок, 09 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Україні створили застосунок для жінок, які потерпають від домашнього насильства

Наталя


ВАЖЛИВО знати , Суспільство , Події

В Україні створили застосунок для жінок, які потерпають від домашнього насильства

views54

03.08.2022

Подiлитися у соц.мережах

В Україні перзентували додаток для жінок, завдяки якому можна буде швидко повідомити правоохоронців про домашнє насильства та оперативно отримати допомогу.

Про це повідомили Перша леді Олена Зеленська та глава МВС Денис Монастирський. 

Перша леді заявила, що в Україні кожна 5 жінка стала жертвою домашнього насильства. Проте лише третина з них повідомляла про це.

"Ми боремося не лише за свою свободу, ми боремося і за людяність. І сьогодні ми зробимо ще один крок для того, щоб мати змогу ефективніше боротися з домашнім та гендерно зумовленим насильством", – зазначила Зеленська.

Вона додала, що застосунок можна встановити на будь-який смартфон. Перша леді назвала додаток "прихованою кнопкою SOS" і наголосила, що на такий виклик Нацполіція відреагує одразу. Він вже доступний до завантаження.  

Переваги цього додатку:

  • програма недоступна стороннім особам;
  • має замаскований інтерфейс та прихований функціонал;
  • є кнопка для швидкого виклику поліції;
  • містить контакти допомоги.

Очільник МВС заявив, що цей додаток має допомогти боротися з насильством у побуті. Він також розповів, що наразі кількість звернень значно менша, і на це є об'єктивні причини. Зокрема, військова служба чоловіків.

Заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко заявила, що з початку військової агресії РФ до Нацполіції надійшло 58 тисяч повідомлень про домашнє насильство. Це – вдвічі менше, ніж за аналогічний період минулого року.

"Понад 18 тис людей, які чинили домашнє насильство, були поставлені на облік поліції, і ця цифра також трохи менша, ніж за аналогічний період минулого року. 

Але ми розуміємо, що, найімовірніше, найближчим часом ми отримаємо сплеск домашнього насильства", – зазначила вона.