четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Україні зростуть тарифи на електрику для населення ― НКРЕКП

Економіка , Новини

В Україні зростуть тарифи на електрику для населення ― НКРЕКП

views109

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В Україні потрібно збільшити ціни на світло для населення через субсидії, котрі створюють дисбаланс на ринку електроенергії, що сприяє підняттю ціни на електрику для великого бізнесу.

Про це розповіла глава Національної комісії з державного регулювання енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП) Оксана Кривенко на засіданні комітету Верховної ради. За її словами, наразі розрив у цінах покривають «бізнес-споживачі».

«Головними причинами підвищення вартості електроенергії для промислових споживачів є: по-перше, ― перехресне субсидіювання між вартістю електроенергії  для населення та фізичних або юридичних осіб. Проблема, з якою нам доведеться зіткнутися, це зростання ціни на електрику для населення, щоб не побутовим споживачам не довелось покривати цей розрив», ― розповіла чиновниця.

Ще один фактор підвищення вартості електроенергії для промисловості ― це зростаюча частина електроенергії з поновлювальних джерел енергії по «зеленому» тарифу.

«Крім того, ще однією причиною збільшення ціни є зростання первинного палива: газу, вугілля, без котрих неможливо генерувати електроенергію», ― доповнила глава регулятора.

Заява Кривенко пов’язана з запуском нового оптового ринку електричної енергії, який відбувся 1-го липня. Реформування ринку електроенергії передбачало запровадження європейської моделі, що стимулювало б в Україні конкуренцію та прихід на ринок нових учасників. 

Проте, основними одержувачами вигоди від нового ринку електроенергії виявилися державні компанії.

Попри те, що на державну компанію НАЕК «Енергоатом» поклали функції постачальника зі спеціальними обов’язками (ПСО), в рамках якої вона має продавати населенню електроенергію за ціною, яка не перевищуватиме відповідний рівень, компанія підняла середню вартість до 0,70 грн./кВт-год.

Вартість продукції іншої, «Укргідроенерго», теж збільшилась на 47% ― з 0,7 до 1,1 грн./кВт-год. Одночасно тариф теплової генерації на ринку зменшився на 12%, досягнувши рівня тарифу липня 2017 року.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі