п’ятниця, 24 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Україні запрацював новий сервіс “е-пенсія”

Економіка , Новини

В Україні запрацював новий сервіс “е-пенсія”

views127

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Це новий формат звернення громадян з оформлення пенсій за допомогою вебпорталу електронних послуг фонду.

Цю інформацію надав голова правління Пенсійного фонду Євгеній Капінус, повідомляє “Укрінформ”.

“Ми сьогодні презентуємо перший етап проекту “е-пенсія”, який дозволяє за одне відвідування (вебпорталу – ред.) отримати пенсійне забезпечення. Людина може самостійно подати через наш портал всі документи, які необхідні для отримання пенсійного забезпечення. І відповідно звернутися у відділення, коли їй прийде відповідна смс, та отримати посвідчення”, – розповів Капінус.

Директор Департаменту інформаційних інформаційних ідей Олександр Малецький повідомив що треба зробити, щоб подати заявку до вебпорталу фонду.

Для цього потрібно зареєструватися на вебпорталі електронних послуг, а потім дотримуватися таких інструкцій:

  • заповнити анкету подання на оформлення пенсії,
  • завантажити усі необхідні документи,
  • підписати свою заяву електронним підписом, після чого готову заяву треба відправити до ПФУ.

Олександр Малецький також додав, що для поліпшення користування послуги “е-пенсія” розроблюють мобільний додаток.

За словами Ірини Ковпашко (заступниця голови правління Пенсійного фонду) опрацювання однієї заяви оцінюється в 10 днів. Вона додала, що послуга “е-пенсія” – це “реакція на ті виклики, які ставить сьогодення”. Ковпашко також зазначила:

“Ми бачимо, що на сьогоднішній момент до нас приходять люди з певним переліком питань. Для того, щоб дати їм можливість зекономити свій час, ми і розробили цю послугу. Безумовно, обслуговування у всіх наших сервісних центрах залишається, туди можна прийти і з’ясувати всі потрібні питання, а також подати всі види заяв, які передбачені законодавством”.

“Якщо документи, які прикріплені до електронної заяви, відповідають стандартним вимогам, то для розгляду будь-якої заяви в органах Пенсійного фонду надається термін 10 днів. За результатом розгляду заяви протягом 10 днів надходить інформаційне повідомлення чи то про результати призначеної пенсії, чи то про те, що необхідні додаткові документи чи, можливо, якісь інші нюанси,” – додала заступниця голови правління ПФУ.

За словами Капінуса, нова послуга безкоштовна. Також він стверджує, що станом на сьогодні, 10 серпня 2019 року, після того, як запрацювала нова послуга “е-пенсія”, вже 11 осіб подали документи на призначення пенсійного забезпечення.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі