четвер, 07 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Україні презентували розвідувально-ударний безпілотник «Сокіл-300» (фото)

Технології

В Україні презентували розвідувально-ударний безпілотник «Сокіл-300» (фото)

views76

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

6 листопада КБ «Луч» представило макет розвідувально-ударного БПЛА «Сокіл-300».

Про це повідомляє Український мілітарний портал.

Цей комплекс призначений для ведення розвідки та завдавання ударів на оперативну та тактичну глибину противника.

БПЛА планувалося презентувати широкому загалу на Міжнародній виставці «Зброя та безпека — 2020». Але виставку перенесли на наступний рік через пандемію COVID-19. А захід відбувся в одному з виробничих цехів ДП «Жулянський машинобудівний завод «ВІЗАР», що входить до складу ДК «Укроборонпром».

Генеральний конструктор – генеральний директор ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» Героя України Олег Коростельов зазначив, що корисне навантаження, яке може нести наш БПЛА, становить 300 кг. – еквівалент чотирьох протитанкових ракет типу «Бар’єр», які розробили та виготовляють на підприємстві.

Наразі для цього БПЛА вже відпрацьовано близько 85% складників. Зокрема оптико-електронну станцію наведення та системи підвіски озброєння, що вже розробили та виготовляють для гелікоптерів. Різні системи контролю польоту, інерційна система, система живлення двигуна та інші також вже відпрацьовані на крилатій ракеті Р-360 ракетного комплексу РК-360 МЦ «Нептун».

Олег Коростельов розповів, що вартість дослідно-конструкторських робіт оцінюється у 150 млн грн, а вартість самого БПЛА становить близько 50 млн грн.

Максимальна злітна маса нашого «Сокола» становить 1130 кг, максимальна швидкість — 210 км/год, тривалість польоту — 26 годин, а його максимальна дальність — 3300 км. Озброєний чотирма крилатими керованими ракетами з дальністю ураження до 10 км.

За умови належного фінансування робіт з проєктування та виготовлення БПЛА «Сокіл» КБ «Луч» спроможне впродовж 9–12 місяців повністю завершити цю роботу й передати «Сокіл» на державні випробування.