понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Україні викрито міжнародне хакерське угруповання, яке продавало приватні дані громадян (ВІДЕО, ФОТО)

Наталя


Суспільство , Технології , Події

В Україні викрито міжнародне хакерське угруповання, яке продавало приватні дані громадян (ВІДЕО, ФОТО)

views143

25.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

В Україні затримали 5 членів міжнародного хакерського угруповання «Phoenix», які спеціалізувалися на дистанційному зламуванні телефонів і незаконному збиранні та продажу персональних даних громадян.

Про це повідомив пресцентр Служби безпеки України.

Згідно з інформацією, до хакерської групи входило 5 осіб, мешканців Києва та Харкова, які мають вищу технічну освіту.

Зазначається, що зловмисники користувались спеціально розробленим ПО та технічними засобами.

«Для отримання доступу до облікових записів користувачів мобільних пристроїв хакери використовували «фішингові» ресурси  копії сайтів відомих виробників мобільних пристроїв «Apple», «Samsung» та ін. Користувач мобільного пристрою, завантажуючи застосунок чи програму на такому «псевдоофіційному» сайті, надавав зловмисникам пароль до свого облікового запису. Потім зловмисники копіювали інформацію, що зберігалася на зламаному телефоні. Отримані у такий спосіб дані дозволяли зловмисникам знімати кошти з рахунків громадян та продавати третім особам інформацію про їхнє приватне життя», — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що середня ціна за незаконний доступ до облікового запису власника мобільного пристрою становить 200 доларів США.

Крім того, зловмисники розблоковували викрадені та загублені гаджети Apple та продавали їх у своїх магазинах Києва та Харкова.

За оперативними даними, таку схему хакери використовували понад 2 роки, а їхніми жертвами за цей період стали кілька сотень людей.

Правоохоронці провели обшуки в «офісах» злочинців, в їхніх будинках і магазинах. Там вилучили комп'ютерну техніку та мобільні телефони, програмне забезпечення та технічні засоби для несанкціонованого зламування облікових записів, а також крадені мобільні телефони, які під виглядом нових готували до продажу.

Наразі вирішується питання щодо оголошення затриманим про підозру за ст. 361 (незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж) КК України.