неділя, 05 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Україні відбувся Міжнародний форум з кібербезпеки

Наталя


Технології , Події

В Україні відбувся Міжнародний форум з кібербезпеки

views63

23.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Києві пройшов Міжнародний форум з кібербезпеки, де українські та іноземні експерти обговорили питання ефективності національних систем кібербезпеки, попередження інтернет-шахрайства, ролі кібербезпеки у цифровій державі та колективного кіберімунітету.

Про це повідомив пресцентр Ради національної безпеки і оборони України.

За інформацією, до Форуму долучились представники МВС України, Міністерства цифрової трансформації України, СБУ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та експерти з понад 20 країн.

Згідно з даними, керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО Наталія Ткачук виступила з доповіддю на тему: «Ефективна протидія кіберзлочинності як стратегічна ціль розвитку кібербезпекових спроможностей України: питання координації та взаємодії».

Зазначається, що мова йшла про основні завдання за новою Стратегією кібербезпеки для правоохоронних органів. Так, наразі триває робота над імплементацією цього важливого документа.

Крім того, керівник служби підкреслила, що кіберзлочинність є інструментом у руках деяких держав, які використовують його для отримання переваг у геополітичних конфліктах та гібридних війнах, зокрема, в умовах гібридної війни з боку Росії проти України, де хакерські атаки здійснюються на критичну інфраструктуру, органи державної влади, ключові інформаційні системи держави тощо.

«В останні роки ми спостерігаємо нову модель кіберзагроз — кібератаки використовуються як інструмент дезінформаційних кампаній Росії проти України», — наголосила Ткачук.

За її словами, потрібно не лише реагувати та локалізувати кібератаки, а й розслідувати кіберзлочини у рамках міжнародного співробітництва.

Водночас представники Європолу та Євроюсту поділилися власним досвідом у боротьбі з кіберзлочинністю. Опрацьовано питання співпраці українських компетентних органів у рамках Європейської мережі правоохоронних органів, що борються з кіберзлочинністю (CYCLOPS), Європейської мережі судової кіберзлочинності, а також на базі проєкту SIRIUS (Робота з електронними доказами через кордони).

Також за підсумком Форуму, надано рекомендації керівникам державних та правоохоронних органів вжити додаткових заходів у сфері кібербезпеки для захисту державних інформаційних ресурсів. 

Коментарi (0)