неділя, 05 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Україні стартує перший Національний хакатон із кіберзахисту за форматом НАТО

Наталя


Технології , Події

В Україні стартує перший Національний хакатон із кіберзахисту за форматом НАТО

views142

10.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

З 15 по 19 листопада у столиці України пройде перший Національний хакатон з кіберзахисту (National Hackathon on Cyber Security – NHCS). Захід організований за форматом NАТО TIDE Hackathon.

Про це повідомив Урядовий портал.

Згідно з інформацією, організаторами заходу виступають Держспецзв’язок спільно з Центром стратегічних комунікацій «СтратКом Україна» за підтримки Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, посольства США в Україні, Проєкту з обміну знаннями НАТО-Україна C4 та Проєкту «Кібербезпека критичної інфраструктури України» (USAID Cybersecurity for Critical Infrastructure in Ukraine).

Зазначається, що протягом чотирьох днів працюватимуть три типи команд:

  • 15 синіх команд із галузі безпеки, оборони, освіти та науки України;
  • зелена команда, яка вирішуватиме завдання поза межами конкурсу;
  • біла команда, з провідними вітчизняними та міжнародними експертами з кіберзахисту, виступатиме у ролі суддів та менторів.

За даними, до кожної команди, яка повинна виконати по три завдання, залучатимуть до трьох учасників.

Проведення хакатону з кібербезпеки є логічним продовження курсу до євроатлантичної інтеграції на стратегічному рівні, у якому Україна поглиблює співпрацю з НАТО в галузі кібербезпеки та кіберзахисту.

У відомстві підкреслили, що одним із пунктів «Стратегічного оборонного бюлетеня 2021» є «інтегровані оперативні спроможності сил оборони, що забезпечують стримування, стійкість та відсіч збройної агресії проти України, протидію гібридним загрозам».

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації, яка відповідає за кіберзахист державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інформаційної інфраструктури виступила організатором заходу з боку сектору безпеки та оборони України.

Також повідомляється, що команди Інституту спеціального зв’язку та ДержНДІ, які належать до сфери управління Держспецзв’язку, вже мали досвід участі у хакатонах НАТО, у яких неодноразово були учасниками та переможцями національних оборонних хакатонів та хакатонів НАТО. Зокрема, під час останнього NATO TIDE Hackathon саме команда Держспецзв’язку посіла перше місце.

«Національний хакатон із кіберзахисту це можливість обмінятися знаннями та поглибити співпрацю в галузі кіберзахисту між представниками безпекового й оборонного сектору, ІТ та наукової спільноти; а також між Україною та країнами НАТО. Проведення таких змагань сприятиме пошуку інноваційних рішень та оптимальних шляхів розв'язання проблем у сфері кіберзахисту», зазначив Голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.

Нагадаємо, що Хакатон захід, під час якого різні спеціалісти в галузі розробки програмного забезпечення інтенсивно та згуртовано працюють спільно над розв'язанням якоїсь проблеми, або створенням нового додатку чи сервісу.

Коментарi (0)