субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Україні розробляють ударно-розвідувальний безпілотний авіаційний комплекс «Горлиця-2»

Наталя


Новини , Технології

В Україні розробляють ударно-розвідувальний безпілотний авіаційний комплекс «Горлиця-2»

views1042

13.05.2021

Подiлитися у соц.мережах

ДП «Антонов» в ініціативному порядку розробляє проект оперативно-тактичного ударно-розвідувального дрона «Горлиця-2», класу Bayraktar TB2.

 

Про це повідомив директор з програм безпілотних авіаційних комплексів та їхніх модифікацій ДП «Антонов» Микола Воробйов, передає «АрміяInform».

 

За даними, конструктори ДП «Антонов» планують виготовити платформу, яка складатиметься з фюзеляжу, крила, оперення, шасі та двигуна – АІ-450, що серійно виготовляється ДП «Івченко-Прогрес». Водночас, маючи двигун та платформу, на БпАК є можливість встановити бортове та наземне радіоелектронне обладнання, а саме: пілотажно-навігаційне, радіозв’язне, розвідувальне, ударне та інше. Це буде доручено виготовити відповідним профільним підприємствам, що задіяні в кооперації.

 

На першому етапі підприємство спільно з іншими кооперантами розробляють ескізний проект та представляють його потенційному замовнику та інвестору. У разі схвалення буде здійснено наступний етап: випуск робочих креслень та виготовлення БпАК для подальших льотних та наземних випробувань.

 

Раніше ДП «Антонов» розробив оперативно-тактичний безпілотний авіаційний комплекс «Горлиця-1», який був виготовлений та прийшов початковий етап льотних випробувань. 29 серпня 2016 року його презентували на виставці озброєння, а перший випробувальний політ прототипу «Горлиці» відбувся 8 листопада 2017 року на льотно-випробувальній базі ДП «Антонов».

 

Повідомляється, що БпАК «Горлиця» має у складі чотири БПЛА, наземної станції керування, а також засоби забезпечення старту та посадки літальних апаратів, їхнього транспортування та ремонту. Комплекс призначений для ведення розвідки за будь-яких погодних та часових умов та передачі отриманої інформації на командний пункт для забезпечення ефективного застосування механізованих (танкових) бригад, дивізіонів ракетних військ та артилерії, а також ескадрилей армійської авіації Сухопутних військ. Також він спроможний виконувати безперервний політ до 7 годин, працювати на висоті до 5000 метрів, має тактичний радіус дії до 150 км та дальність польоту до 1050 км. «Горлиця» здатна розвивати швидкість до 230 км/год та має корисне навантаження до 50 кг.

 

«За нашими оцінками, вітчизняна кооперація цілком спроможна реалізувати ці вимоги в українському варіанті турецького аналога (ред. Bayraktar TB2). «Горлиця-2» практично повністю виконуватиме ті ж самі функції, єдина різниця менший час баражування в повітрі, який складає 8 годин», зауважив Микола Воробйов.

 

Основними технічними характеристиками БпАК «Горлиця-2» є:

 

Злітна маса, кг                                                            250 – 300

Корисне навантаження, кг                                         65

Тактичний радіус дії, км                                            150

Тривалість ведення повітряної розвідки, год         не менше ніж 8

Робоча висота ведення розвідки, м                           1800 – 2400

Крейсерська швидкість польоту, км/год                  150 – 180

Коментарi (0)