понеділок, 03 жовтня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Україні проходить випробування латвійський безпілотник AtlasPRO (фото)

Технології , Події , Озброєння та техніка

В Україні проходить випробування латвійський безпілотник AtlasPRO (фото)

views1387

07.10.2021

Подiлитися у соц.мережах

Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки проводить випробування безпілотного авіаційного комплексу Atlas PRO виробництва латвійської компанії Atlas Dynamics.

Про це повідомляє Ukrainian Military Pages.

Мета випробувань, які складаються з трьох етапів: лабораторні, наземні та льотні, ‒ визначення бойових, технічних та експлуатаційних характеристик безпілотного авіаційного комплексу та їхньої відповідності оперативно-тактичним вимогам до БПАК мультироторного типу. За результатами цих випробувань буде прийнято рішення щодо прийняття Atlas PRO на озброєння Збройних сил України для ведення повітряної розвідки із застосуванням оптико-електронних засобів в реальному масштабі часу за простих та складних метеорологічних умов.

На сьогодні виконано 100 випробувальних польотів із запланованих понад 250, які проводяться на базі аеродромно-майнового комплексу «Півці» на Чернігівщині.

Литовський БПАК також перевіряли в умовах гірської місцевості, в складних метеорологічних умовах з майданчиків на висоті понад 2000 метрів над рівнем моря. В ході випробувань була надана практична допомога гірським рятувальникам Закарпатської області в проведенні пошуково-рятувальної операції в районі Свидовецького хребта (1883 м).

AtlasPRO – це невеликий мультироторний безпілотний літальний апарат (БПЛА) пропонований Atlas Dynamics для оборонних, охоронних, нафтогазових, інспекційних та інших місій. БПЛА має діаметр 50 см і максимальну злітну масу 1,7 кг. Корпус виконаний з вуглецевого волокна. Максимальна швидкість польоту – 120 км/год, дальність польоту – до 50 км, практична стеля – 6000 м, стійкість до вітру 15 м/с, максимальний час польоту становить 50 хвилин.

Зазначається, що AtlasPRO підтримує різне корисне навантаження, яке можна легко замінювати в залежності від місії. Він може нести оптичну денну камеру Argus M10 або оптичну радіометричну камеру VISOR NX. Корисне навантаження встановлюється на БПЛА за допомогою запатентованого тривісного кардана Atlas для забезпечення стабільності зображення.

Камера Argus M10 пропонує оптичний зум до 10x і цифровий зум до 2x, а її сенсор забезпечує захоплення зображень з роздільною здатністю 1080p, швидкістю 60 кадрів в секунду та 11 Мбіт/с

Високочутлива тепловізійна камера VISOR NX оснащена цифровим поліпшенням деталей другого покоління (DDE). Вона постачається з чотирма варіантами лінз для різних завдань.

Безпілотник AtlasPRO від Atlas Dynamics у 2018 році отримав нагороду як переможець Red Dot Award: Product Design 2018.