п’ятниця, 18 червня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Україні механізм надання статусу учасника бойових дій буде вдосконалено

Андрій Вишнівський


Новини , Суспільство

В Україні механізм надання статусу учасника бойових дій буде вдосконалено

views729

11.06.2021

Подiлитися у соц.мережах

Роботу над покращенням механізму надання статусу учасникам бойових дій здійснюватиме Міністерство у справах ветеранів.

Про це повідомила міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна, передає Укрінформ. 

«Є непоодинокі факти військового туризму, коли люди приїжджають в АТО на 3 дні, а потім отримують статус УБД (учасника бойових дій - ред.). Так було, до речі, не тільки в АТО, а й у міжнародних операціях, як приклад, приїзд в Ірак на 3 дні і отримання статусу УБД. Це все питання нас із вами, нашої гідності і наших цінностей. Для мене ветеран і захисник – це той, хто є носієм справжніх людських цінностей і гідності», – наголосила вона.

Урядовець зазначила, що при відомстві діє комісія, до компетенції якої належить надання статусу бойових дій для добровольців. Вона складена з представників Служби безпеки України, правоохоронних органів, ветеранських організацій та інших відомств.

Варто зауважити, що у даної колегії відсутні інструменти  для перевірки справжності документів.

«Прийнятий закон, щоб надавати статус УБД добровольцям. Я його дуже підтримую, бо саме добровольці першими дали відсіч в умовах відсутності армії. Їм 7 років не давався статус, зараз він є. Ми, як міністерство, надаємо його тим, хто брав участь у складі добровольчих підрозділів в Антитерористичній операції. Зараз це дається за трьома свідченнями побратимів. Перевірити наскільки вони справжні дуже складно, і міністерство не має таких інструментів», - додала Лапутіна.

З метою покращення механізму відправлено запит як до СБУ, так і МВС. До комісії повинні бути залучені представники органів спеціальних розслідувань.

Коментарi (0)