вівторок, 30 листопада, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Італії затримали місцевого мешканця, який воював на Донбасі проти України

Константинова Ольга


За кордоном , Новини , Війна , Право

В Італії затримали місцевого мешканця, який воював на Донбасі проти України

views690

07.05.2021

Подiлитися у соц.мережах

Спеціальний оперативний підрозділ карабінерів (ROS) заарештував 28-річного громадянина Італії родом з Мессіни, який, брав участь у війні проти України на боці російських терористів.

Про це повідомляє прес-служба МВС України.

У межах операції «Іван» за приписом слідчого судді Мессіни карабінери ROS заарештували найманця через підозру у порушенні норм Нью-Йоркської міжнародної конвенції від 4 грудня 1989 року щодо протидії «найманству».

За місцем проживання підозрюваного проведено обшуки.
Також слідство збирає матеріал про посередників, які забезпечували в т.ч. фінансово канали вербування італійських найманців для війни на Донбасі. Розслідування почалося ще у 2019 році.

Встановлено, що з 2016 року затриманий діяв як бойовик-найманець на території так званої «ДНР». Він ділився інформацією про свою діяльність із родичами та друзями через соціальні мережі.

Голова української частини Українсько-італійської ради з економічного, промислового та фінансового співробітництва, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков подякував італійським колегам за послідовну роботу.

«Під час перемовин з італійськими колегами, ми неодноразово оговорювали недопустимість участі італійських громадян на боці проросійських незаконних збройних формувань. Дякую правоохоронцям Італії за послідовну роботу та дружню позицію», - сказав він.

Зазначається, що карабінери продовжують слідчі дії стосовно організованої структури, що вербує та фінансує найманців з Італії з метою їхньої подальшої терористичної діяльності у лавах проросійських сепаратистських ополчень на Донбасі.

Відомо, що 30 квітня, у рамках операції «Lone Wolf», італійська поліція розшукала 50 річного чоловіка – колишнього поліцейського з Кальярі, який воював в Україні на боці проросійських бойовиків проти України

У 2015 він уже потрапляв у поле зору правоохоронців, які розслідували участь італійських громадян – найманців у незаконних збройних формуваннях на сході України. Тоді затриманий уникнув покарання, бо стверджував, що не стріляв в українських бійців.

Коментарi (1)

Ярославович (6 місяців тому)

Голова української частини Українсько-італійської ради з економічного, промислового та фінансового співробітництва, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков) - І швець, і жнець, і на дуду грець. Спеціаліст широкого профілю.