четвер, 29 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Росії заявили, що і не планували виходити з ОПЕК+, і зберегти хотіли хоча б на квартал

В Росії заявили, що і не планували виходити з ОПЕК+, і зберегти хотіли хоча б на квартал

views49

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В Росії заявили, що не хотіли не тільки різкого падіння цін на нафту, а й взагалі розриву угоди ОПЕК+. Тоді вони наголошувати, що це їм не вигідно і що після розриву угоди російська сторона готова до будь-якого сценарію. Вчора – про очікування зростання ціни аж до 60 $ через втручання США. А зараз заявляють, що розрив угоди – це ініціатива арабських партнерів.

Про сьогоднішню позицію розповів перший віце-прем’єр Андрій Бєлоусов в інтерв’ю програмі «Вести в субботу» на каналі «Росія-1», повідомляє ТАСС.

За його словами, Росія не ставила мети збивати ціну і що це ініціатива Саудівської Аравії.

«Російська позиція ніколи не полягала в тому, щоб обвалити ціни на нафту. Це виключно ініціатива наших арабських партнерів. Власне, про це говорив прем’єр-міністр РФ Михайло Мішустін. Я можу це підтвердити, оскільки я брав участь в тій нараді, де вироблялися директиви», – розповів він.

Він також додав, що взагалі не було позиції про вихід з угод.

«Навіть у нафтових компаній, які об’єктивно зацікавлені в ринках, не було позицій, що треба розривати угоду (ОПЕК+) і виходити з угод», – сказав Білоусов.

А потім додав, що вони взагалі планували зберегти угоду хоча б на квартал, а може й на рік. Але арабські партнери вирішили інакше.

«Принаймні, на квартал, з можливим виходом на рік. Але арабські партнери повелися по-іншому», – заявив перший віце-прем’єр.

«Росія співпрацювала з ОПЕК + з 2017 року, узгоджено скорочуючи видобуток нафти нарівні з іншими країнами альянсу. У березні 2020 року цей союз розпався, оскільки сторони не змогли домовитися про продовження домовленостей», – так пише російське ТАСС.

6 березня проходили переговори і країни ОПЕК+ не змогли домовитися і продовжити угоду про скорочення видобутку нафти. Діюча угода перестала діяти з 1 квітня і з цього дня всі обмеження на видобуток нафти в країнах ОПЕК і «не ОПЕК» автоматично були зняті. Тоді наголошувалось, що каменем спотикання на переговорах стала саме позиція Москви, яка відмовилася поглиблювати обмеження. Без участі Росії країни ОПЕК не бачать сенсу продовжувати штучно обмежувати видобуток.

Саудівська Аравія відповіла Росії на зрив угоди і запропонувала найбільші знижки за 20 років і збільшення видобутку нафти більш ніж на 2 млн барелів на день. 

Відразу після заяви державної нафтової компанії Saudi Aramco з пропозицією знижок та збільшення видобутку Brent обвалився відразу більш, ніж на 10$ до 33,4$ за барель.

9 березня російська державна нафтова компанія «Роснефть» заявила, що планує збільшити видобуток нафти, як тільки закінчиться поточна угода ОПЕК +. І що «Роснефть» підготувалась до будь-якого сценарію, і зможе витримати поточне падіння цін на нафту.

Saudi Aramco не зупинилась на знижках і зобов’язалися постачати рекордних 12,3 мільйона барелів на добу вже з 1 квітня.

Глава «Роснефть» Ігор Сєчін заявив, що ціна на нафту може повернутися до 60 $ вже до кінця поточного року через невигідні ціни для США.

Адміністрація Трампа розглядає можливість втручання в саудівсько-російську війну цін на нафту. І може запровадити нові санкції проти Росії. Адміністрація Трампа планує взаємодіяти з саудівцями і попросити їх повернутися до початкового, більш низького рівня виробництва з моменту прийняття цього рішення.

Також стало відомо, що Саудівська Аравія не хоче мати справ з Росію, яка порушувала домовленості з ОПЕК+ і замість скорочення видобутку нафти в реальності збільшувала його 3 роки поспіль, після чого узагалі вийшла з угоди.