п’ятниця, 30 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Росії все «гуманітарне питання», якщо треба зняти санкції – міністр МЗС

Політика

В Росії все «гуманітарне питання», якщо треба зняти санкції – міністр МЗС

views75

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що зараз є ризик того, що Росія буде продавлювати зняття санкцій на тлі ситуації з коронавірусом та його наслідками у вигляді економічної кризи. І розповів, що планує робити Україна з подібними закликами.

Відповідну відповідь міністр МЗС Дмитро Кулеба дав в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода.

Він розповів, що це було цілком очікувано, а у планах України у відповідь на заклик Росії скасувати санкції проти неї через пандемію нового коронавірусу і пов’язану з нею економічну кризу є протистояння такому сценарію.

Кулеба сказав, що Росія дійсно зараз «запустила такого «черв’ячка» у вигляді закликів скасувати всі санкції на тлі економічної кризи». І це є безумовним ризиком для України. Проте запевнив, що з української сторони вже була реакція на цей випад і що реалізацію вони не допустять.

«У росіян все є «гуманітарним питанням», якщо треба зняти санкції. Ні, це абсолютно не гуманітарне питання. Жодним чином санкції до гуманітарних питань не стосуються», – додав він.

Крім того, пояснив тим людям, що санкції таки діють.

«До речі, ті, хто завжди казав, що санкції не працюють, – я вважаю, що ось цей заклик зняти санкції якраз є ще одним доказом того, що санкції працюють. Якби вони не працювали, то, очевидно, ніхто навіть зараз на них не звертав би уваги», – наголосив голова МЗС.

Кулеба наголосив, що, навіть попри сьогоднішню ситуацію та великі виклики, питання протидії російській агресії в Україні не повинно зійти з обговорення та сховатися у тінь.

«І на ключові його аспекти я постійно звертаю увагу і контролюю ситуацію. Тому спілкуюся, у тому числі, з нашими партнерами», – сказав Дмитро Кулеба.

Нагадаємо. Вчора, 21 березня, стало відомо, що чергове засідання Ради Європейського Союзу з питань закордонних справ відбудеться 23 березня в режимі відеоконференції через пандемію коронавірусу. І українське питання знято з порядку денного, хоча й було оголошено раніше верховним представником ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозепом Боррелем.

18 березня глава Комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов заявив, що необхідно скасувати всі санкції, крім оголошених ООН. Російський дипломат підкреслив, що відповідна домовленість могла б бути ініційована державами БРІКС, зважаючи на загрозу світової фінансової кризи через поширення Covid-19 і падіння нафтових цін.

Також міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів про те, як влада України бачить пропоновану «консультативну раду» з представниками ОРДЛО. За його словами, формат поки що не змінювався і треба почекати та подивитися хто увійде до списку представників.