неділя, 25 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Росії чекають нової ціни на нафту: до 60 $ вже цього року

В Росії чекають нової ціни на нафту: до 60 $ вже цього року

views45

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Низькі ціни на нафту роблять видобуток сланцевої нафти в США неефективним. Угода ОПЕК + була стримуючим фактором, проте її роль обмежена відсутністю одного з лідерів світового видобутку – США, які вийшли на перше місце в світі по виробництву нафти. І взагалі, тут політика, а не економіка.

Таку заяву зробив глава «Роснефть» Ігор Сєчін.

За його словами, процес вже пішов.

«З’являється інформація про виведення частини видобувних активів сланцевого виробництва. Цей процес уже пішов. Зниження (ціни на нафту – ред.) до такого рівня не дає можливості залучення фінансування, хоча фінансова влада США активно підтримують своїх виробників», – заявив він журналістам.

Він також зазначив, що Федеральна резервна система (ФРС) США провела додемісію на 1,5 $ трлн, у тому числі з метою підтримки виробників, але засумнівався в ефективності таких заходів.

«Які б інвестиції не пропонувалися, поточний рівень ціни не дозволяє ефективно видобувати сланцеву нафту, тому ринок відкоригується. І я думаю, що досить швидко відкоригується, я думаю, протягом півроку ми побачимо вже зміни в більш такому стабільному, правильному напрямку», – додав Сечин.

На його думку, ціна на нафту може повернутися до 60 $.

«До кінця року, я припускаю, що ціна може вирости і повернутися на рівень до 60 $, якщо будуть процеси продовжуватимуться, вихід буде сланцевої нафти з ринку», – сподівається глава «Роснефти».

Крім того, він нагадав, що Саудівській Аравії доведеться також приймати рішення, щоб виконати власні зобов’язання соціального характеру.

«Великі зобов’язання соціального характеру, зобов’язання, взяті перед інвесторами, які вклали кошти в Saudi Aramco в ході IPO. Це ж відомо, що вони взяли зобов’язання про виплату дивідендів обсягом в $ 75 млрд. Така ціна, яка зараз складається, вона не дозволяє виконати ці зобов’язання, ось доведеться якісь рішення приймати», – впевнений Сечин.

При цьому він висловив сподівання на продовження співпраці Росії і Саудівської Аравії, як найбільших виробників нафти, навіть після розпаду угоди ОПЕК +.

«Ми виходимо з того, що ринкова конструкція завжди має більше підстав і більше стабільності. Вплив політичних циклів дестабілізує нашу роботу. Але те, що контакти повинні тривати, у мене навіть сумнівів немає», – заявив він.

Сєчін наголосив, що балансування ринку таки відбувалося за рахунок скорочення нафтовидобутку через угоду ОПЕК +. І відразу ж заявив, що роль угоди була обмежена тим, що в ній не брав участі один з лідерів світового видобутку – США, які вийшли на перше місце в світі по виробництву нафти. А також, стандартно, розповів про більш дешевий російський газ, який не купують, наприклад, поляки.

«І вперше Сполучені Штати стали нетто-експортером, і активно займали ті ринки, які раніше навіть не обговорювалися. Так, ось тут і Європа, і Східна Азія, Китай та Індія, ряд інших напрямків. Навіть перший газовоз американський прийшов до Польщі, розвантажився, хоча зрозуміло, що по газотранспортній системі поляки спокійно могли б отримувати і російський газ. Більше того, російський газ приблизно на 30% дешевше американського», – заявив він.

І закінчив на політичній ноті.

«Тому тут знову ми бачимо втручання ряду політичних чинників, а не економіки. Це вже прогнозується не так достовірно», – підсумував Сєчін.

Нагадаємо. Адміністрація Трампа розглядає можливість втручання в саудівсько-російську війну цін на нафту. І може запровадити нові санкції проти Росії. Адміністрація Трампа планує взаємодіяти з саудівцями через дипломатів Держдепартаменту, чиновників Міністерства енергетики та Раду національної безпеки.