п’ятниця, 12 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В російській тюремній лікарні побили та насильно поголили бороду кримськотатарському політв'язню, який переніс інсульт

Наталя


Події

В російській тюремній лікарні побили та насильно поголили бороду кримськотатарському політв'язню, який переніс інсульт

views314

30.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Росії 61-річного кримськотатарського політв'язня Сервета Газієва, який перебуває в СІЗО у Ростовській області, побили та насильно поголили бороду перед його випискою з тюремної туберкульозної лікарні, де він знаходився після перенесеного мікроінсульту.

Про це повідомила адвокат Ліля Гемеджі, передає «Кримська солідарність» у Фейсбук.

Інші фігуранти справи «другої Сімферопольської групи» Хізб ут-Тахрір розповіли адвокату про факти фізичного насилля стосовно кримського татарина Газієва з боку російських тюремників. Так, в останній день перебування чоловіка в МОТБ-19, перед випискою, його кинули на підлогу, скрутили йому руки, били по спині та насильно поголили бороду.

«Його стан викликає серйозне занепокоєння після перенесеного в слідчому ізоляторі мікроінсульту на тлі регулярної відсутності медичної допомоги, тепер у нього німіє рука після побоїв», наголосила Гемеджі.

За словами адвоката, два юристи намагалися потрапити до Газієва в ростовське СІЗО-5, проте їм не вдалося зустрітися з літнім в'язнем.

Зазначається, що тривалий час Сервет Газієв страждав від загострення хронічних захворювань в слідчому ізоляторі, в умовах відсутності належної медичної допомоги. На судові засідання йому мінімум п'ять разів викликали швидку.

Крім того, 28 червня поточного року у чоловіка стався мікроінсульт, в результаті чого у нього паралізувало праву частину обличчя. Лише 2 вересня його направили в тюремну лікарню.

Нагадаємо, що Сервет Газієв проходить у справі другої Сімферопольської групи «Хізб ут-Тахрір». Більша її частина була затримана під час масових обшуків в окупованому Криму в березні 2019 року. Всі фігуранти справи звинувачуються у причетності до ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною, проте чинної без обмеження на рівні національних законодавств багатьох країн світу.