субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В ОРДЛО окупанти встановлюють російські протипіхотні міни — ОБСЄ

Наталя


Війна , ООС

В ОРДЛО окупанти встановлюють російські протипіхотні міни — ОБСЄ

views169

28.10.2021

Подiлитися у соц.мережах

За 2021 рік СММ ОБСЄ в Україні шість разів виявляла протипіхотні міни російського виробництва, такі як ПМН-2, МОН-200 та МОН-100, встановлені на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської області.

Про це минулої доби повідомила місія України в ОБСЄ під час засідання Форуму зі співробітництва у сфері безпеки, передає Укрінформ.

«Цьогоріч СММ ОБСЄ 6 разів повідомляла про російські протипіхотні міни, такі як ПМН-2, МОН-200 і МОН-100, встановлені на непідконтрольній уряду території Донецької та Луганської областей», проінформувала українська делегація.

Згідно з інформацією, Мінські домовленості передбачають чітку заборону встановлювати міни у зоні конфлікту, однак російські бойовики продовжують забруднювати українську землю мінами різних типів, у тому числі протипіхотними, які заборонені відповідно до Оттавської конвенції.

Зазначається, що вищевказані міни встановлюють окупанти як дистанційно, так і за допомогою диверсійних груп на дорогах, стежках і територіях, що знаходяться поблизу житлових районів. Такі дії дестабілізують ситуацію на лінії розмежування та становлять безпосередню загрозу для мирного населення.

Водночас повідомляється, що за роки російської агресії протипіхотні міни виробництва РФ типу ПМН-2 та ПОМ-2 теж неодноразово були виявлені Службою безпеки України на підконтрольній уряду України території у районах проведення ООС.

«Протипіхотні міни ПМН-2 і ПОМ-2, які заборонені до застосування Оттавською конвенцією, перебувають на озброєнні збройних сил РФ, які продовжують використовувати ці міни в ході бойових дій, у тому числі на тимчасово окупованих територіях України. Вилучені та утилізовані у зоні проведення ООС протипіхотні вибухові пристрої МОН-100 і МОН-200 були виготовлені після 1991. Вони були виготовлені в РФ і незаконно постачалися російським збройним формуванням на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей», йдеться у повідомленні.

З урахуванням вищевказаного, українська делегація вкотре висловила рішуче засудження використання РФ та її найманцями протипіхотних мін на Донбасі та закликала країну-агресора «негайно припинити постачання та подальше забруднення тимчасово окупованих територій України мінами та іншими вибухонебезпечними предметами».

Коментарi (0)