п’ятниця, 30 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В ООН визнали, що РФ порушила Женевські конвенції у Криму ― Єльченко

Новини , Російська агресія , Політика

В ООН визнали, що РФ порушила Женевські конвенції у Криму ― Єльченко

views72

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Україна подякувала керівництву Організацій об’єднаних націй за офіційне визнання порушень Російською Федерацією Женевських конвенцій через навмисне переселення людей до анексованого Кримського півострова у спробі змінити демографічну ситуацію.

Про це 14 жовтня заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко під час доповіді Генсекретаря ООН Антоніу Гутерріша про проблему з правами людини в окупованому Криму.

«Росія сприяє переселенню її власних громадян на український півострів, що вважається грубим порушенням Женевських конвенцій та явною ознакою намагань змінити демографічну структуру Криму», ― повідомив голова представництва України в ООН.

Єльченко також зауважив, що Україна в очікуванні наступних кроків від ООН стосовно припинення таких незаконних дій зі сторони Росії, а також попередження про наслідки такої діяльності.

У 2018 році міграційний приріст до окупованого Криму за рахунок сусідніх російських регіонів виявився приблизно у півтора рази більшим, ніж у 2017-му ― це зафіксовано у звіті Кримстату, який був опублікований 11 лютого 2019 року.

Всього за минулий рік до окупованого півострова офіційно переїхало більш як 19 тисяч російських громадян, в той час як до РФ виїхали 17,5 тисяч кримчан. У 2017 році до Криму переселилися 17 тисяч росіян, 16 тисяч жителів Криму залишили півострів.