понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В ООН представили звіт про «релігійні» порушення та переслідування в окупованому Криму

Суспільство , Право

В ООН представили звіт про «релігійні» порушення та переслідування в окупованому Криму

views56

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Окупаційна влада в Криму продовжує переслідувати релігійні організації та їхніх представників, позбавляючи їх свободи на термін до 17 років у колоніях суворого режиму. Заборонені кілька конфесій та ліквідовано кілька десятків українських православних парафій у Криму.

Про це йдеться у звіті, представленому Кримською правозахисною групою спеціальному доповідачеві Комісії з прав людини з питання про свободу релігії або переконань ООН.

Відповідне повідомлення розміщено на офіційному сайті КПГ.  

«Станом на травень 2020 року в місцях позбавлення волі за сфабрикованими справами проти кримських мусульман знаходяться не менше 65 осіб. У 2019 році у «справі кримських мусульман» було винесено 12 обвинувальних вироків, терміни покарання за цими вироками – від 7 до 17 років у колоніях суворого режиму», – наголошується у звіті.

У документі також зазначено, що окупаційна влада посилила переслідування прихильників релігійної організації «Свідки Єгови» в Криму.

«Росія на порушення норм міжнародного гуманітарного права розповсюдила заборону діяльності «Свідків Єгови» на територію окупованого Криму попри те, що в Україні ця організація не заборонена і не вважається екстремістською. У травні-червні 2020 року прихильників «Свідків Єгови» Сергія Філатова з Джанкоя й Артема Герасимова з Ялти засудили до шести років колонії загального режиму за релігійні переконання», – йдеться в повідомленні.

Дії російської влади призвели до ліквідації кількох десятків українських православних парафій у Криму.

«Так, 23 березня 2019 року архієпископ Православної Церкви України Климент повідомив, що має подати документи на реєстрацію української православної парафії в Криму відповідно до російського законодавства. На 12 квітня 2019 року «Департамент Міністерства юстиції РФ по Криму» відмовив в реєстрації православної парафії Української церкви. Також у 2019 році було зроблено спробу захопити головний храм цієї релігійної громади – Собор Святих Апостолів Володимира і Ольги в Сімферополі», – підкреслюється у звіті.

Експерти Кримської правозахисної групи наголошують, що та ситуація, яка склалася в Криму після окупації, демонструє, що «Російська Федерація не визнає свободу релігії, як фундаментальне право людини, і дозволяє діяльність релігійних громад залежно від рівня їхньої лояльності до російської влади і підтримки окупації півострова».

Нагадаємо. За даними постійного представника Президента в АР Крим Антона Кориневича, на території тимчасово окупованого Криму та Російської Федерації знаходяться 94 українських політв’язні, які проживають на Кримському півострові, з них близько 70 – кримські татари.