субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В окупованому Криму продовжують безкарно катувати українських в’язнів

Події , Право

В окупованому Криму продовжують безкарно катувати українських в’язнів

views62

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Співробітники силових структур в окупованому Росією Криму продовжують катування українських громадян. І ці дії залишаються системним і безкарним явищем.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група в Фейсбуці.

Аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов повідомив, що такі явища стали системними і не караються.

«Результати моніторингу та аналізу підтверджують те, що після окупації Криму Росією застосування тортур співробітниками ФСБ РФ і поліції стосовно громадян України стало не тільки системним, а й безкарним», – повідомив він.

Він також додав, що російські суди в окупованому Криму майже не розглядають справи про факти застосування тортур щодо цивільних осіб.

«Кримчани позбавлені права на правовий захист у разі застосування тортур, оскільки заяви про катування не розслідуються у Криму, а в судах практично не розглядаються справи про застосування тортур співробітниками силових структур РФ щодо цивільних осіб. Навіть у випадках винесення вироків за застосування насильства, покарання застосовуються мінімальні (штрафи і умовне позбавлення волі)», – наголосив аналітик.

За словами експерта, проведений КПГ моніторинг КПГ свідчить про те, що за статтею 302 (Примушування давати показання) КК РФ немає жодного рішення суду. У той же час вказується, що у вивчених фактах тортур, як зібраних правозахисниками, так і описаних у вироках за статтею 286 КК РФ, містяться ознаки складу злочину.

«Це говорить про сформовану практику, за якої застосування насильства представниками російських силових структур розглядається як перевищення посадових повноважень, але не як застосування тортур», – зазначають у КПГ.

Крім того, в окупованому Криму вазагалі немає практики застосування до співробітників російських силових структур статей 117 (Катування) і 286 (Перевищення посадових повноважень) КК РФ.

«Аналіз зібраної КПГ інформації про вироки за статтями 117 і 286 КК РФ показує, що «судді» і «слідчі органи» не виносять вироки, пов’язані з реальним позбавленням волі, щодо співробітників силових структур РФ… Єдине рішення про реальне позбавлення волі винесено щодо співробітника МВС, який побив іншого співробітника. Щодо співробітників ФСБ РФ взагалі не виявлено жодної кримінальної справи на сайтах кримських «судів», – повідомляє Сєдов.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі