субота, 10 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Офісі президента розповіли про результати зустрічі ТКГ у новому складі

Політика

В Офісі президента розповіли про результати зустрічі ТКГ у новому складі

views48

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

2 дні поспіль проходило чергове засідання політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) у форматі відеоконференції за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей України у складі української делегації.

Про результати інформує пресслужба Офісу Президента.    

У повідомленні йдеться про те, що початок зустрічі вже традиційно почався з обговорення режиму тиші.

«На початку дискусії українська делегація в Тристоронній контактній групі вкотре наголосила на пріоритетності встановлення сталого та всеосяжного режиму припинення вогню. У межах робочої групи з безпекових питань українська сторона знову акцентувала увагу на необхідності забезпечення повного й безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї тимчасово непідконтрольної території», – йдеться у повідомленні.

Зі сторони української делегації було підкреслено повну готовність надати всі необхідні безпекові гарантії СММ ОБСЄ для того, щоб у неї була можливість розслідувати інцидент з пошкодженням камери спостереження Спеціальної моніторингової місії в районі населеного пункту Петрівське, який стався 2 червня 2020 року.

Крім того, Україна запропонувала провести додаткове засідання безпекової групи для досягнення прогресу в питанні розведення сил і засобів.

Було обговорено й можливість проведення виборів за українським законодавством. Делегація наголосила на тому, що вони можуть бути проведені за певних умов.

«У межах робочої групи з політичних питань українська сторона заявила про можливість проведення місцевих виборів на території окремих районів Донецької та Луганської областей України у встановлений законодавством термін після всеосяжної деескалації, виведення іноземних військових підрозділів та техніки, роззброєння незаконних збройних формувань і відновлення контролю з боку уряду України над державним кордоном у зоні конфлікту», – йдеться в повідомленні.

Україна також підтвердила готовність відкрити два нових КПВВ з гуманітарних міркувань.

Вперше підняли питання щодо переселенців представники ОРДЛО України, які були запрошені з української сторони. Вони наголосили на необхідності узгодження параметрів політичного врегулювання з виразниками інтересів понад 1,5 млн осіб, які були змушені залишити свої оселі внаслідок конфлікту.

Читайте також: Журналіст Денис Казанський вперше взяв участь у засіданні Тристоронньої контактної групи стосовно Донбасу і розповів про свої враження.

Крім того, було наголошено на постійній участі у складі груп ТКГ представників ОРДЛО України.

«Українська сторона поінформувала учасників консультацій, що радники української делегації – представники ОРДЛО України братимуть участь у роботі груп ТКГ та у форматі ТКГ на постійній основі», – йдеться в повідомленні.

Наразі оголошено перерву за пропозицією спеціального представника чинного Голови ОБСЄ Хайді Грау. Чергова зустріч відбудеться у понеділок, 15 червня.

Нагадаємо. 9 червня вперше до роботи політичної групи Тристоронньої контактної групи було залучено представників тимчасово окупованих Росією окремих районів Донецької та Луганської областей України. Від Донецької області журналісти Денис Казанський і Сергій Гармаш братимуть участь у засіданнях Тристоронньої контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі як представники ОРДО. Представниками від тимчасово окупованої Луганської області стали юрист, керівник Міжнародної  громадської організації «Луганське земляцтво» Вадим Горан і лікар Костянтин Лібстер.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі