середа, 06 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Офісі президента розповіли про результати засідання ТКГ

Суспільство , Події , Політика , Право

В Офісі президента розповіли про результати засідання ТКГ

views62

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В Офісі президента розповіли про результати чергового засідання Тристоронньої контактної групи, які проходили сьогодні, 16 вересня, у режимі відеоконференції і тривали близько семи годин.

Про це йдеться на сайті Офісу президента.

Зазначається, що «попри окремі провокаційні обстріли з боку незаконних збройних формувань» учасники засідання констатували дотримання режиму припинення вогню, який було запроваджено з 27 липня.

Крім того, обговорили виконання домовленостей лідерів держав – учасниць Нормандського формату, досягнутих у Парижі, щодо забезпечення повного та безумовного доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб. Українська сторона такий доступ надає в повному обсязі і це підтверджено звітами про роботу міжнародних гуманітарних організацій в Україні.

Читайте також: Кравчук змусив Гризлова назвати ОРДЛО українською територією

Україна висловила чітку позицію щодо доступу МКЧХ до утримуваних в ОРДЛО осіб – він має бути забезпечений найближчим часом.

Щодо обміну полоненими, то прориву поки що не відбулося і питання підготовки до чергового етапу взаємного звільнення утримуваних осіб за принципом «всіх на всіх» продовжено.

Українська сторона наголосила, що українці, яких незаконно утримують на ТОТ, мають бути звільнені невідкладно та без жодних політичних умов.

Вказується також, що Кравчук відреагував на закиди стосовно необхідності термінового ухвалення парламентом альтернативної постанови щодо проведення місцевих виборів у 2020 році.

«Прийняття законів і постанов є виключною компетенцією та прерогативою Верховної Ради України», – сказав глава делегації ТКГ.

Читайте також: На засіданні ТКГ не погодили спільну інспекцію та зміни у виборчій процес України

В Офісі президента також зазначили, що «обговорення робочих пропозицій до проектів документів, що стосуються питання самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей України, й надалі триватиме в межах роботи політичної групи ТКГ, як це й передбачено Комплексом заходів з виконання Мінських домовленостей».

Читайте також: У Кремлі заявили про невиконання «домашнього завдання», тож про «нормандський саміт» говорити рано

Леонід Кравчук наголосив, що «українська делегація поважає Нормандський формат і Мінські домовленості та готова до конструктивної й послідовної роботи задля відновлення територіальної цілісності України та досягнення миру».