вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Маріуполі пішов з життя відомий олімпійський чемпіон з плавання

Суспільство , Події , Спорт

В Маріуполі пішов з життя відомий олімпійський чемпіон з плавання

views248

21.02.2022

Подiлитися у соц.мережах

20 лютого в Маріуполі помер 62-річний знаменитий спортсмен, олімпійський чемпіон, почесний громадянин міста Маріуполя Олександр Сидоренко.

Про це повідомляє міськрада Маріуполя.

«Це значна втрата для всіх маріупольців. Олександр Сидоренко – один із тих спортсменів, хто прославив наше місто у всьому світі. Він зробив неоціненний внесок у розвиток плавання у місті. Рекордсмен Європи та переможець Олімпійських ігор Олександр Сидоренко довів, що Маріуполь – місто сильних та впевнених людей. Місто справжніх переможців. Його ім'я назавжди вписане в історію Маріуполя та України», – сказав міський голова Вадим Бойченко.

У 16 років Олександр Сидоренко став майстром спорту. Через два роки, на чемпіонаті, на двохсотметровій дистанції у комплексному плаванні встановив новий світовий рекорд – 2 хвилини 05,24 секунди.

Потім «золото» маріупольському плавцю приносить рекорд Європи на двохсотметрівці комплексного плавання. У 1979 році Олександр Сидоренко був визнаний найкращим плавцем країни.

У 1980 році на Олімпійських іграх спортсмен став чемпіоном, здобувши «золото» у комплексному плаванні. Через рік виграв чемпіонат Європи на дистанції 200 м, а на чемпіонаті світу 1982 року знову був першим у цій дисципліні з рекордом – 2:03.30.

З жовтня 1987 року Олександр Сидоренко працював начальником ватерпольної команди майстрів «Іллічівець». Йому було надано статус Почесного громадянина міста Маріуполя.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі