вівторок, 30 листопада, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Міноборони презентували негорючі рукавиці, пластикову стрічку для набоїв та вогневі «гаджети» для армії (ФОТО)

Наталя


Новини , Технології , Озброєння та техніка , Українська армія

В Міноборони презентували негорючі рукавиці, пластикову стрічку для набоїв та вогневі «гаджети» для армії (ФОТО)

views605

17.06.2021

Подiлитися у соц.мережах

В Міноборони відбулась презентація військової амуніції від Харківського виробника засобів індивідуального захисту, для потреб української армії. 

Про це повідомила «Арміяinform».

Харківський виробник під брендом «Rarog», який входить до складу ГС «Ліга оборонних підприємств України», виготовляє серію тактичного спорядження, а саме: підсумки для бронежилетів, ременно-плечові системи та піхотний тактичний комплекс «Хижак» для кулемета ПКМ.

В ході презентації виробники представили свій ексклюзивний виріб ПТК «Хижак», розповіли про його переваги та зручність в експлуатації. Проте цей продукт, що розрахований на 600 набоїв, загалом важить 25 кг, ще 7 кг самого комплексу (рюкзак), бронежилет та сам кулемет. Оператору такого вогневого «гаджета» треба мати гарну фізичну форму.

За інформацією, нині подібний комплекс використовують виключно в армії США. До речі, харківських виробників на створення цього зручного комплексу для кулеметників надихнув американський фільм «Хижак», звідки й назва продукту. У військових ЗСУ, які виконують бойові завдання на Донбасі, нині близько 100 таких комплектів, що подаровані виробником або волонтерами. 

Упродовж презентації виробники із фахівцями обговорювали удосконалення модульного бронежилета за баченням розробників. 

Окрім цього, також були представлені тактичні рукавиці: загальновійськові — для спецпідрозділів та для танкістів. До речі, для танкових підрозділів виготовили негорючі рукавиці, які стануть ідеальним функціональним доповненням до вже наявного нового костюму, який є жаростійким.

Наразі військові завершують тестове використання таких виробів. А фахівці ГУ РСМЗ ЗС України вже виконали технічний опис продукту, який майже повністю готовий до постачання для потреб ЗСУ.

За даними, директор Харківського заводу засобів індивідуального захисту спільно з колегами представили першу в Україні пластикову стрічку для набоїв.

 

«З цим проектом ми перемогли у конкурсі інноваційних проектів «Сікорський челендж». З цією розробкою набагато простіше і швидше виконувати бойові завдання. До прикладу, якщо звичайна кулеметна стрічка має 25–50 з’єднань, то коли відстрілюєш 20, решта починає чіплятися за гілки, або ж створювати характерний звук. З пластиковою ж по-іншому. З кожним пострілом з’єднання від патрона відлітає і його не потрібно збирати. Він легший і дешевий. Для того, аби спорядити стрічку патронами, є і спеціальне обладнання, яке спорядить автоматично по 100 патронів та запакує їх у поліетилен. На складі це не забере багато часу, аби звідти поставляти готовими комплектами користувачу», — поінформував директор Харківського заводу засобів індивідуального захисту Юрій Федоров.

 

Також він додав, що з інноваційною розробкою неодноразово виступали на міжнародних виставках та нею зацікавилося багато іноземних компаній. Водночас, першість у забезпеченні виробники хочуть надати саме Україні.

Зазначається, що надалі є плани щодо покращення властивостей наявних виробів. Посадовці взяли до уваги розглянуті під час презентації питання.

Коментарi (0)