субота, 22 січня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Києві зловмисники підробляли посвідчення ОБСЄ для незаконного перетину кордонів

Константинова Ольга


Суспільство , Події , Право

У Києві зловмисники підробляли посвідчення ОБСЄ для незаконного перетину кордонів

views134

26.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Києві Служба безпеки України припинила діяльність транснаціонального злочинного угруповання, яке займалося підробкою посвідчень представників дипломатичної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Злочинці продавали фальшиві документи своїм клієнтам, серед яких вихідці з країн з підвищеною терористичною загрозою, у тому числі з Близького Сходу. Одне підроблене посвідчення коштувало замовникам 1,5 тис. євро.

Покупці використовували «посвідки» для безперешкодного перетинання кордонів різних країн під виглядом учасників дипмісії.

За попередніми даними, за фальшивими посвідченнями звертались сотні нелегалів.

До складу угруповання входило декілька жителів Києва. Для маскування протиправної діяльності, зловмисники зареєстрували дві громадські організації та створили «відомчий» сайт з назвами, схожими на офіційні позначення дипломатичної місії.

Під час передачі іноземцю фальшивого посвідчення у Києві правоохоронці затримали одного з організаторів угруповання.

Під час обшуків за адресами проживання ділків, а також у місцях виготовлення та зберігання підроблених документів, виявлено:

  • комп’ютерну техніку, засоби зв’язку та чорнові записи з доказами незаконних дій;

  • підроблені посвідчення та печатки «громадських організацій».

За матеріалами СБУ, вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру у вчиненні злочинів та обрання судом мір запобіжних заходів.

У межах кримінального провадження за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України, триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин протиправної діяльності.

Заходи з викриття правопорушень проводили співробітники СБУ спільно зі слідчими Печерського управління Національної поліції та за процесуального керівництва Печерської прокуратури м. Києва.