субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Австралії на 99 році життя відійшла у вічність довголітня членкиня ОУН

Мартирос Григорян


За кордоном , Суспільство

В Австралії на 99 році життя відійшла у вічність довголітня членкиня ОУН

views1030

21.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 21 вересня, в місті Аделаїда (Австралія), після недуги на 99-му році життя померла довголітня членкиня ОУН (б), громадсько-політична діячка, Марія Гузійчук «Марія».

Як передає «Патріот Донбасу» про сумну звістку повідомляє Український погляд з посиланням на Тереновий Провід ОУН (б) в Австралії.

 

Слід підкреслити, що Марія Гузійчук була карним та активним членом зорганізованого українського суспільства зокрема в рядах Союзу Українок, Спілка Української Молоді, Організації Українських Націоналістів (з під стягом Степана Бандери), та активною парафіянкою УГКЦ свого часу Св. Андрея в Сіднеї, а відтак Св. Покрови в Аделаїді, де прожила останні роки свого життя.

Біографія «Марії»

Марія Гузійчук народилася 25 вересня 1922 року в с. Дубівці, на Тернопільщині. З початком війни Марія потрапляє на тяжкі роботи в німецьких господарствах, працюючи там впродовж 4 років. З часом потрапляє до табору, де зустрічає та одружується з чоловіком – Теодором (Федір), а відтак у 1949 емігрують до Австралії, вперше до Вікторії, тоді до Західної Австралії, а згодом поселилися в Сіднеї.

В Сіднеї хата пані Марії та її покійного чоловіка Теодора-Федора, була центром громадського та політичного українського життя. А традиційні страви української кухні приємно насолоджували гостей. Серед відвідувачів задоволений гостинністю господарів був й активний діяч ОУН Ярослав Стецько.

Редакція «Патріот Донбасу» висловлює родині й близьким найглибші співчуття з приводу великої втрати. Світла пам’ять про справжню патріотку України пані Марію Гузійчук назавжди залишиться в серцях всього прогресивного українства.

 

Коментарi (6)

Феликс (2 місяці тому)

Марія Гузійчук Патріот України, Воїн Світла!

Лада (2 місяці тому)

Царство Небесне, Земля Пухом Марії Гузійчук!

udaloy183@ukr.net (2 місяці тому)

Коментарiй було видалено по причині : "антиукраїнські висловлювання"

Тет (2 місяці тому)

Земля їй пухом, через все життя пройшла з любовью до Неньки!

Неллі (2 місяці тому)

Коментарiй було видалено по причині : "спам"

ш0ш0ш (2 місяці тому)

Коментарiй було видалено по причині : "спам"