неділя, 05 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Уряд Уельсу планує запровадити для українських біженців оплату за деякі послуги – ВВС

Світлана Макарова


За кордоном , Суспільство

Уряд Уельсу планує запровадити для українських біженців оплату за деякі послуги – ВВС

views208

02.12.2022

Подiлитися у соц.мережах

Уряд Уельсу планує ввести для українських біженців плату  принаймні за прання білизни та харчування. Зміни торкнуться тих українців, які перебувають у тимчасовому житлі протягом щонайменше п'ять тижнів.

Про це пише ВВС.

З них також стягуватиметься плата за житло, якщо вони відхилять дві пропозиції про переселення. Наразі кімнати у готелях та інших житлових приміщеннях фінансуються у рамках схеми «суперспонсорства» уряду Уельсу. 

Лист першого міністра Марка Дрейкфорда, який пояснює зміни у схемі, було надіслано біженцям у четвер. У ньому йдеться, що зміни покликані допомогти людям якомога раніше знайти довгострокове житло та освоїтися в країні.

Зазначається, що з січня біженцям, які прожили у житлі, що фінансується урядом Уельса, більше п'яти тижнів, харчування буде скорочено з трьох до двох разів на день.

Їм також доведеться почати платити за прання, безкоштовне туалетно-косметичне приладдя, засоби гігієни та підгузки припиняться, а власникам домашніх тварин доведеться платити за корм для тварин та оплачувати рахунки ветеринара.

Крім того, біженці, які відхилять дві пропозиції про переїзд у постійне житло, платитимуть 25 фунтів стерлінгів на тиждень або 37 фунтів стерлінгів у разі сім'ї з чотирьох і більше осіб.

Очікується, що зміни торкнуться 1500 українців. Нововведення не буде запроваджено у більшості муніципалітетів до 9 січня, але деякі вводять плату за проживання вже з 1 грудня.

Чиновники заперечують, що цей крок спрямований на економію грошей, запевняючи, що він допоможе українцям стати незалежнішими та швидше інтегруватись у місцеве суспільство.

Нагадаємо, уряд Уельсу повністю фінансує схему суперспонсорства, але нові візи зараз не видаються, оскільки схема призупинена.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі