п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Унікальна розробка українських вчених: вакцина проти COVID-19, аналогів якій немає у світі (відео)

Мартирос Григорян


Унікальна розробка українських вчених: вакцина проти COVID-19, аналогів якій немає у світі (відео)

views715

03.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

Українські науковці з Львівського інституту біології клітин розробляють ін'єкційну вакцину на основі очищеного вірусного білка. Її випробовують на мишах у польському інституті у Гданську на імуногенність. Попереду дослідження ще на трансгенних мишах у Кракові. Науковці планують, що результати дослідження оприлюднять у середині листопада. 

Як передає «Патріот Донбасу», про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на очільника львівського Інституту біології клітин, академіка Андрія Сибірного. 

Але основні зусилля розробники українського препарату проти коронавірусу докладають до створення саме пероральної вакцини. 

Торік у вересні Інститут біології клітин НАН України у Львові отримав ґрант близько 10 мільйонів гривень на розробку препарату від коронавірусної інфекції. Щоб отримати цю вакцину у великій кількості, потрібно виростити лише клітини дріжджів. А для цього використовують прості колби.

Адже виробництво пероральної вакцини є значно дешевшим, і вона може буде ефективною при різних штамах COVID-19. 

По допомогу українські вчені звертатимуться знову ж таки до польських науковців, бо в Україні немає відповідних лабораторій. 

Проєкт, розрахований на півтора року і знаходиться на стадії завершення.

Препарат може використовуватись у трьох лікарських формах: таблетках, спрею чи мікстури.

«Наш новий проєкт — це зробити пероральну вакцину, яка може використовуватись, як таблетка, мікстура чи спрей. Вона собою становить неочищений білок, просто дріжджові клітини, до яких прикріплені на зовні вірусні білки. Ми принципово довели, що можна отримати дріжджі гуманізовані, з яких на зовні прикріплені білки «шипа» коронавірусу», – пояснює академік Андрій Сибірний.

За словами доктора біологічних наук Костянтина Дмитрука, нам потрібно розвивати країну з імунологічною, біологічною незалежністю. Бо на сьогодні ми не маємо жодної вітчизняної вакцини, все закуповуємо за кордоном. Ця розробка — це можливість її пристосувати до умов, яке вимагає час. Швидше за все, наші розробки не будуть запущені в Україні. Люди хворіють зараз і питання слід вже вирішувати. Якби було стратегічне розуміння проблеми, то тоді б вкладалися в це кошти, щоб напрацювання далі розвивались. 

Слід нагадати, що перші результати доклінічних випробувань української вакцини проти коронавірусу були представлені президентові України Володимиру Зеленському ще у жовтні 2020 року.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі