понеділок, 06 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Український поет увійшов в трійку культурних діячів року від німецького видання

Андрій Кущенко


Суспільство

Український поет увійшов в трійку культурних діячів року від німецького видання

views324

05.12.2022

Подiлитися у соц.мережах

Одна з найавторитетніших газет та онлайн-медіа Німеччини Frankfurter Allgemeine Zeitung оприлюднила рейтинг культурних діячів року, друге місце в якому посів український поет і прозаїк Сергій Жадан.

Про це йдеться на офіційному сайті видання.

Перше місце серед лідерів культурного рейтингу посіли іранські борчині за свободу – жінки, які наважуються на протести попри арешти та смертні вироки: журналістки, спортивні тренерки, школярки чи домогосподарки.

Друге місце зайняв Сергій Жадан.

На третій сходинці Салман Рушді, всесвітньо відомий американо-британський письменник індійського походження, лауреат Букерівської премії 1981 року, на життя якого у серпні було скоєно замах.

«До 24 лютого, дня нападу Росії, він, безумовно, був найвідомішим українським письменником свого покоління, але відтоді став обличчям всієї України, що чинить спротив. Із цього спротиву Жадан говорить не лише зі світом, повідомляючи про жахи та злочини проти людяності, він говорить передовсім зі своїм народом», – пише видання про діяльність Жадана.

Медіа акцентує на харизматичності Жадана, підкреслює його різнобічну діяльність і прагнення миру, але виключно через перемогу України.

«Той, хто на безпечній відстані описує Сергія Жадана на війні, ризикує вдатися в оманливий пафос: ця історія просто занадто гарна, щоб мати поганий кінець. Але потім сам Жадан своїми промовами різко вириває з цього пафосу і штовхає своїми словами назад у гірку реальність ситуації», – пише видання.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі