вівторок, 09 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Українським судом видано ордер на арешт сирійського судна з зерном у Лівані

Світлана Макарова


Економіка , Політика

Українським судом видано ордер на арешт сирійського судна з зерном у Лівані

views69

30.07.2022

Подiлитися у соц.мережах

Посольство України в Лівані повідомило, що український суд виніс постанову про арешт сирійського судна Laodicea, яке 27 липня прибуло до порту міста Триполі з вантажем зерна. 

Про це пише Reuters.

За словами представника дипмісії, у разі конфіскації вантажу Україна буде готова вести переговори щодо умов його передачі до Лівану.

Втім, представник турецької компанії-трейдера Loyal Agro Co LTD заперечує факт викрадення з України ячменю та борошна, які перебувають на борту судна. За його словами, джерелом походження борошна та зерна є росія.

У російському посольстві в Бейруті заявили, що "не мають інформації щодо сирійського судна або вантажу, доставленого до Лівану приватною компанією".

Посол України в Лівані Ігор Осташ в коментарі "Крим.Реалії" сказав, що судно затримали і не розвантажують.

"Є відповідна реакція посольства США в Лівані, тому що це судно перебуває під санкціями Сполучених Штатів і підпадає під їхній так званий "закон Цезаря" [американський акт про захист цивільного населення Сирії]. Тому судно поки що не рухається, залишається в порту, і для нас це дуже важливо, щоб ми мали до нього доступ", – сказав він.

Нагадаємо, це уже другий випадок з затримання судна, що залучене до перевезення краденого українського зерна. Попередній закінчився тим, що Туреччина просто відпустила судно, не давши йому розвантажитись.