вівторок, 09 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Українські військові протестували нові зимові тактичні берці (ФОТО)

Наталя


Технології , Події , Українська армія

Українські військові протестували нові зимові тактичні берці (ФОТО)

views899

30.12.2021

Подiлитися у соц.мережах

Нові зимові тактичні черевики стали більш ергономічними та комфортнішими після тривалого носіння. Також нове взуття для українських військових є теплішим і зручнішим для марш-кидків, у порівнянні з наявним у ЗСУ.

Про це повідомили у АрміяInform.

Спеціалісти Центрального управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ (ЦУРСМЗ) розробили нові зимові тактичні черевики на заміну вже наявних, які, за оцінками військових, під час тривалого використання в зимову пору року «парять» ноги.

Головною вимогою до зимового взуття було підвищення паропроникності шляхом заміни основного матеріалу з гладкого хрому на нубук. Внаслідок цього повітря у берцях почало краще циркулювати.

За інформацією, зміни торкнулися й конструкції черевиків. Зокрема, зменшена їхня висота та кут нахилу власне берця. Розробники змінили й люверси у нижній частині петель, що скорочує час на шнурівку.

Крім того, взуття оснастили новою текстурою підошви, яка тепер краще тримає зчеплення з поверхнею взимку. Берці стали зручнішими для бігу та марш-кидків. Додатково утеплили низ взуття, додавши неопрен у кевларову устілку. За рахунок змін вага черевиків зменшилася на 10%.

Також колір взуття було змінено на тон основного маскувального малюнку ММ14. А у носковій частині додатково використали фольгований матеріал, який повертає частину теплової енергії до ноги та підвищує загальну теплоізоляцію черевика.

«Якщо порівнювати з тими, що ми носили раніше, то ці — легші. Після кросу на 15 кілометрів можу сказати, що і зручніші, ніж старі «Талани». У нових — замінили колодку, тобто, перекат із носка до п’ятки з’явився, і це додає комфорту під час ходіння. Ці берці тепліші. Для морозу у 5 градусів мені було достатньо вдягнути одну пару звичайних шкарпеток, щоб не було холодно. Шнурівка тут набагато зручніша, тепер можна за потреби швидко взутись та зашнуруватись. Також висота взуття тепер менша і вже певні місця на голені не натираються. Пальці за весь час носіння теж не натирались», — поділився своїми враженнями військовослужбовець Дмитро, який носив нове взуття з вересня 2021 року.

«Ці берці набагато зручніші за попередні. За день нога зовсім не втомлюється, бо вагу їхню майже не відчуваєш. Хоча, потрібно зауважити, що носила я їх поки не на полігоні, а у частині, бо моя служба переважно у штабі. Також відзначу, що ці берці тепліші, ніж ті, що ми носили раніше», — розповіла військова ЗСУ Наталя, яка тестувала нову модель черевиків понад місяць.