понеділок, 03 жовтня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Українська письменниця розкритикувала рішення МОН залишити в освітній програмі в школах російських письменників

Андрій Кущенко


Суспільство , Lifestyle

Українська письменниця розкритикувала рішення МОН залишити в освітній програмі в школах російських письменників

views564

08.08.2022

Подiлитися у соц.мережах

Нещодавно МОН прийняло рішення, що письменники, які творили російською мовою, але їхня творчість була пов'язана з Україною або вони народилися тут, залишаться для вивчення у школах.

Про це повідомив керівник управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти та науки України Юрій Кононенко.

Відома українська письменниця Оксана Забужко обурилася через рішення Міносвіти залишити для вивчення у школах творчість якихось примарних нащадків українців, адже вони завжди зневажали та знецінювали Україну в своїх творах.

От я просто навіч бачу за прагненням впхати дітям 20-х років 21-го ст. у шкільні програми Булгакова й Ільфа з Петровим — вилізлого з-за гаражів якогось Богом скривдженого райцентру «попаданця»: совєцкого інженєра 1970-х у витягнутих на колінах синіх спортивних штанях, який замолоду діставав вищеназваних авторів «по блату» (або «на макулатуру»). Сучасним дітям це нафталінове опудало вже навіть не дєдушка, а прадєдушка (!). Але все ще, qrwa, рветься вбрати їх у свої витягнуті на колінах сині спортивні штани, які вперто вважає ознакою культурної людини, — написала мисткиня.

Вона зазначила, що з таким підходом «ці „стариє пєсні о главном“ не скінчаться ніколи».

А взагалі, це лютий фейспалм: ми сьогодні — країна найкращої в світі армії та найпередовіших цифрових технологій — і як же можна дозволяти собі зберігати таку, прости-Боже, немиту-неполоту «літературну бурятію» в МОНі?! — підкреслила вона.