вівторок, 05 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Україна відзначає 31-у річницю з відтворення Кримської автономії

Мартирос Григорян


Суспільство

Україна відзначає 31-у річницю з відтворення Кримської автономії

views215

20.01.2022

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 20 січня, українці відзначають День Автономної Республіки Крим. 31 рік тому у цей день більшість мешканців сонячного півострова на загальнокримському референдумі висловилися за встановлення автономії, що визначило статус Криму у складі України.

Враховуючи волю кримчан, 12 лютого 1991 року Верховна Рада УРСР ухвалила закон «Про відновлення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки». У Статті 1 даного Закону сказано: «Відновити Кримську Автономну Радянську Соціалістичну Республіку в межах території Кримської області в складі Української РСР».

Передумови прийняття

У період загальної осолоди процесу здобуття незалежності Крим пережив чи не весь світовий досвід державного будівництва та місцевого самоврядування, у тому числі президентську та парламентську форми правління. І період лихоліття без основного державного документа Конституції та повноважень, неодноразово опиняючись на межі міжнаціональних і соціальних конфліктів.

Тоді кримчанам вистачило сил, терпіння та мудрості не переступити рису й з точки зору здорового глузду створити конструктивні відносини з Україною, між органами влади, людьми різних національностей та різного віросповідання, що було необхідною передумовою для соціально-економічного та культурного розвитку новоствореної Автономної Республіки.

Нагадаємо, що 20 січня 1991 року, ще за часів Союзу РСР, на загальнокримському референдумі за відтворення Кримської АРСР проголосували 93,26% жителів Криму від загальної кількості учасників голосування.

На превеликий жаль, зараз Крим  тимчасово окупована територія. І українське суспільство, як ніхто, розуміє і підтримує кримчан. Тому нашою спільною метою є прагнення зробити усе можливе, щоб Державний прапор України якнайшвидше з’явився на звільненій території півострову. Ми віримо, що мешканці АР Криму обов‘язково повернуться додому.

Від всього колективу медіагрупи «Патріот Донбасу» у цей історичний день бажаємо кримчанам міцного здоров’я, щасливої долі, добробуту, злагоди та мирного неба над головою.

Крим це Батьківщина українців і кримськотатарського народу, які по праву є господарями на своїй Богом даній рідній і святій Землі. Тож ми твердо віримо, що обов’язково будемо разом в нашому спільному домі!

Крим це Україна!