понеділок, 20 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Україна та США збудують малий модульний реактор

Cіпратов Роман


Суспільство , Технології

Україна та США збудують малий модульний реактор

views98

13.11.2022

Подiлитися у соц.мережах

Сполучені Штати та Україна домовилися про створення нового пілотного проєкту з будівництва малого модульного реактора (ММР).

Про це пише РБК-Україна.

Зазначається, що міністр енергетики Герман Галущенко та посланник президента США з клімату Джон Керрі уклали домовленість під час 27-ї Кліматичної конференції ООН (СОР27). У рамках нового проєкту на території України буде збудовано малий модульний реактор.

Партнерами програми стали міжнародний консорціум Аргонської національної лабораторії, «Енергоатом», РНБО та Державний науково-технічний центр ядерної та радіаційної безпеки, а також низка приватних компаній. Серед них Clark Seed, Doosan Enerbility, FuelCell Energy, IHI Corporation, JGC Corporation, Samsung C&T та Starfire Energy.

Керрі також оголосив про початок ініціативи Проєкт Фенікс, яка прискорить перехід вугільних електростанцій у Центральній та Східній Європі на SMR (ядерне паливо).

Слід зазначити, що малі модульні реактори відрізняються меншими розмірами та потужністю, ніж звичайні, що встановлюються на АЕС. Їхня перевага полягає в тому, що вони можуть бути побудовані у важкодоступних місцях.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі