четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Українців захистять від кредитних шахрайств

Економіка , Новини

Українців захистять від кредитних шахрайств

views109

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В Нацбанку та парламенті серйозно взялись за проблему захисту прав споживачів фінансових послуг. Тепер всі установи, які надають кредитні позики, зобов’яжуть надавати клієнтам повну інформацію про умови кредитування.

Нещодавно оголошене Нацбанком бажання посилити контроль за банками отримало підтримку Верховної Ради. 11 вересня парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт №1085 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг». Наразі закон готують до другого читання.

Серед найбільш популярних шахрайств банків щодо клієнтів НБУ називає нав’язування послуг третіх осіб, нечесний розрахунок процентної ставки, тобто приховування тарифів і комісій, а також неправдиву рекламу. Для боротьби з такими порушеннями в НБУ навіть створили новий підрозділ — Управління захисту прав споживачів фінансових послуг.

Новий закон дасть змогу державним органам притягувати фінансові установи до адміністративної відповідальності за введення споживачів в оману. Крім того, новий законопроєкт доповнює чинний закон «Про споживче кредитування», розширюючи поняття загальних витрат споживача, завдяки включанню в нього всіх витрат споживача разом з додатковими послугами третіх осіб.

Крім того, планується уточнити норми закону про укладення договору споживчого кредитування у вигляді електронного документа і використання електронного підпису до і під час підписання такого договору.

У пояснювальній записці документа йдеться, що прийняття нового закону дозволить зміцнити довіру споживачів фінансових послуг до фінансового сектору, створить механізми захисту їх прав та інтересів, забезпечить кращу поінформованість споживачів про фінансові послуги, які їм пропонуються

«Зміни дозволять захистити права споживача повною мірою — від дрібного шрифту в договорах кредиту або депозиту, на підставі якого потім банки відсуджують у своїх клієнтів величезні суми, і до регулювання реклами фінансових послуг», — заявив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України Данило Гетманцев.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі