четвер, 29 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Українці з підтвердженим тестом ховаються від лікування – бояться госпіталізації

Українці з підтвердженим тестом ховаються від лікування – бояться госпіталізації

views47

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Українці, які отримали позитивні результати тестів на коронавірус у приватних клініках ховаються від медиків, відмовляються від лікування через страх госпіталізації або домашнього арешту. Вони відмовляються говорити по телефону і називати місце перебування. А приватні клініки не мають права запитувати документи, тож клієнти можуть назвати себе будь-яким ім’ям.

Про таку ситуацію розповів власник клініки EUROLAB і телеведучий Андрій Пальчевський, повідомляє «Обозреватель».  

Він заяви, що тільки 20 березня зафіксовано два такі випадки, проте зробити нічого не можна – люди не хочуть говорити де знаходяться, тому що бояться примусової госпіталізації або домашнього арешту.

«Буквально сьогодні був випадок: ми отримали із закордонної клініки підтвердження позитивних результатів тестів, зроблених у EUROLAB, подзвонили двом пацієнтам, але вони відмовилися говорити з нами. Навіть не назвали місце, де зараз перебувають», – сказав Пальчевський.

Він додав, що інформацію про підтверджені діагнози на коронавірус клініка відправляє в санітарну службу, проте з цього толку мало і відшукати хворого навряд чи вдасться.

Більш того, за словами власника клініки, заступник глави МВС Антон Геращенко в курсі цієї ситуації. Але він лише додав «жару».

«Я повідомив йому про випадки, коли люди відмовилися назвати своє місце перебування. І він розповів про іншу проблему подібного роду: санітарні лікарі теж не завжди передають по ланцюжку інформацію про хворих і місце їх перебування», – розповів він.

Пальчевский зазначив, що в Україні сотні, а може й тисячі таких випадків. А «реальних хворих у сотні разів більше, ніж виявлено офіційно». На його думку, країна, в яку повернулися з ураженої вірусом Італії тисячі заробітчан, взагалі не може математично відрізнятися від держав-сусідів і нагадав про те, які у Німеччині після появи достатньої кількості тестів за один день було виявлено 3000 нових хворих з підтвердженим діагнозом.

«Ми тут схожі на Індію, в якій на сьогодні знайдено всього 230 хворих. Але індійські правозахисники б’ють на сполох, вони звинувачують місцеву владу в тому, що в країні просто не проводиться тестування в необхідних масштабах. Я думаю, що подібна трагедія розгортається і в Україні, і це найнебезпечніше, що може бути», – каже Пальчевський.

Крім того, він повідомив, що з тих лікарень, де готуються приймати хворих на коронавірус, почали звільнятися співробітники через те, що немає захисту.

«Люди відчувають себе фізично незахищеними, немає захисних костюмів та інших спецзасобів. Я не розумію, як керівництво країни займалося вирішенням складної в масштабах країни проблеми. Чому три місяці тому не були розпочаті закупівлі? Чому ми не виробляли апарати штучної вентиляції легенів, які дуже важливі? А найголовніше, що ключем до успіху є масове тестування населення, яке у нас зробили одиницям. Адже те звернення до депутата Радуцького з пропозицією самому зайнятися пошиття масок прозвучало не просто так», – підсумував Пальчевський.