субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Українці критично обговорюють святкові заходи до Дня Незалежності

Новини , Суспільство

Українці критично обговорюють святкові заходи до Дня Незалежності

views42

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Вперше в новітній історії України День Незалежності відзначено не військовим парадом, а Ходою гідності. Таке рішення президента Зеленського було неоднозначно сприйняте в суспільстві. Активісти, волонтери та ветерани російсько-української війни підготували народну альтернативу – Марш захисників України.

Режисером «президентського» свята став відомий кліпмейкер Алан Бадоєв. За його словами, команда, яка працювала над шоу, сприйняла запропоновану роботу як «великий виклик» та «величезну честь». Завдання, поставлене Зеленським, повністю співпало з їхнім уявленням про свято незалежної України.

Але… Далеко не так вважає більшість українців. Другий день поспіль у соцмережах жваво обговорюють, що з цього вийшло…

Дивні деталі промови Зеленського та загальне «вбрання заходу»

Українці побачили декілька дуже дивних моментів у виступі Президента України Володимира Зеленського.

По-перше, люди відмітили те, що під час своєї промови Зеленський жодного разу не промовив слова «Росія». Навіть коли він згадував про війну на Донбасі та анексію Крима не було ані слова, яке б відображало причетність до цих подій Росії, російського керівництва та спецслужб. Він порівняв «втрату» з втратою дітей, але не назвав ім’я того, хто в цьому винен.

Складну реакцію викликало нетрадиційне виконання державного Гімну: від подиву до обурення. Користувачі інтернету пишуть про те, що реп від Аліни Паш був абсолютно недоречний. Дехто називає цей епізод «карнавалом», а сама реперка вже отримала прізвище «дівчина за тарілкою».

Важливо й те, що задля цієї «вставки» пропустили один з куплетів. Саме цей куплет відображає готовність українців боронити свою землю від ворогів:

Українці критично обговорюють святкові заходи до Дня Незалежності
Українці критично обговорюють святкові заходи до Дня Незалежності

Станем, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону,

В ріднім краю панувати не дамо нікому;

Чорне море ще всміхнеться, дід Дніпро зрадіє,

Ще у нашій Україні доленька наспіє.

Як відомо, гімн є державним символом, слова та музика якого затверджені законом. Це не просто «пісня», яку можна подати в тому чи іншому аранжуванні.

Свідомі українські патріоти сприймають це як наругу над одним з державних символів:

«Хто дозволив Бадоєву, Зеленському чи хоч чорту лисому на свій розсуд коригувати Гімн?» – з обуренням запитує один з блогерів у твіттері.

Білий колір святкування – ознака капітуляції?

Неможливо було не звернути увагу на те, що у день, коли майже всі свідомі та проукраїнські налаштовані люди вдягли улюблений одяг – вишиванку, коли у різних містах країни проходила  Вишива́нкова хода, як ознака причетності до національних традицій та культури України, сам Президент з’явився у діловому костюмі з краваткою.

Перша Леді теж не вважала за потрібне вдягти вишиванку, натомість прийшла в білій сукні, на яку причепили синьо-жовту стрічку. Більш того, її оточували діти та жінки саме у білому кольорі з такими точно стрічками.

Багато людей побачили тут не просто відволікання людей від війни, але й готовність влади до капітуляції.Ось лише один з постів від Лілії Веревкиної:

Українці критично обговорюють святкові заходи до Дня Незалежності

Щодо офіційного святкування Дня незалежності…Думка людини, яке дійство споглядала із інет просторів…ЦЕ ОСОБИСТЕ,…

Опубліковано Liliia Virovkina Субота, 24 серпня 2019 р.

Що говорять відомі блогери та активісти?

Найпершою своїми враженнями почала ділитися журналістка Соня Кошкіна. Вона написала, що їй кинулось в очі те, що Хода зібрала набагато менше глядачів, ніж паради у попередні роки. Хочеться пояснити це тим, що людям більш цікаво дивитись на військову техніку, якої цього року не було. Але десятки тисяч людей вийшли на Марш захисників, і це нагадувало Віче за часів Майдану.

Політик та екс-депутат парламенту Борислав Береза дав свою оцінку тому шоу, яке підготувала команда Бадоєва. Він назвав його «креативним, гарним», але недоречним. Таке свято було б на часі у мирний час. З 2014 року військовий парад на День Незалежності сприймається як символ національної боротьби, нагадування, що війна триває, виступає як мобілізаційний та ідеологічний елемент. Цього року сталося зовсім інше: «красиве шоу… яке доречне в мирний час».

З гострою критикою представленого шоу вийшов до своїх читачів журналіст Аркадій Бабченко. На його думку, для українців День Незалежності не може бути пов’язаний з поняттями «багато» та «красиво». Його не можна сприймати як «кордебалет з піаніно». У постановці, яку запропонував Бадоєв з подачі Зеленського, він просто втрачає свій сенс. Бабченко знайшов дуже яскраву формулу для оцінки параду: краще б його підготували «два одноногих сільських мужика з другої хвилі мобілізації».

Для блогера Романа Шрайка дві частини свята уособлюють собою два табори в українському суспільстві. Один боровся проти узурпації влади Януковичем, виходив на Майдан та першим встав проти російської агресії. Другий розважався як міг та намагався не чути про війну.

В той же час у Марші Захисників багато хто побачив справжню силу, яка не допустить реваншу та не дозволить країні капітулювати. Найяскравішим та популярним став допис блогерки Олени Монової, яка висловилась у тому сенсі, що фактично президент Зеленський виступив «на розігріві» у справжніх героїв цього свята.

Українці критично обговорюють святкові заходи до Дня Незалежності

Коментарi (0)