субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Українські збройні сили не мають відношення до обстрілу Горлівки 5 серпня – ОБСЄ

Новини , Війна , ООС

Українські збройні сили не мають відношення до обстрілу Горлівки 5 серпня – ОБСЄ

views37

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Ввечері 5 серпня внаслідок обстрілу було пошкоджено декілька житлових споруд та школу у Горлівці. За традиційною вже звичкою, міська влада звинуватила ЗСУ, але встановлені факти свідчать про інше.

В офіційному звіті Місії ОБСЄ оприлюднено інформацію про причини пошкоджень, які утворились 5 серпня. Всі вони спричинені вогнем з великокаліберного кулемету з північно-західного напрямку.

За повідомленням української сторони СЦКК, підрозділи ООС не можуть бути причетними до цих обстрілів. Такий висновок зроблено на підставі аналізу характеру рельєфу місцевості. Крім того, в зазначений день та час українські військові взагалі не відкривали вогонь у напрямку цього району Горлівки.

Важливо зазначити, що ЗСУ чітко дотримуються режими припинення вогню та виконують бойові завдання виключно в рамках чинного законодавства.

Нагадаємо про події, які сталися в зоні ООС протягом останніх 20 днів

З 21 липня введено в дію повну заборону на ведення вогню – оголошено так зване «хлібне перемир’я»

Незважаючи на офіційно встановлений режим тиші, вранці 6 серпня на південному напрямку було обстріляно українських бійців. В цей час вони працювали над встановленням інженерного обладнання. Четверо морських піхотинців з 36-ї бригади загинули. Сили ООС не відкривали вогонь у відповідь.

7 серпня президент України Володимир Зеленський у телефонній розмові з російським президентом Володимиром Путіним попросив його вплинути за «ту сторону» та змусити її припинити вбивства українців.

В свою чергу, Путін звинуватив ЗСУ в обстрілах цивільних об’єктів та закликав надати «особливий статус» незаконним формуванням «ДНР» та «ЛНР».

На думку Зеленського, для відновлення мирних перемовин необхідно поновити формат Нормандської четвірки.

Коментарi (0)