субота, 22 січня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Закон про мову хочуть змінити – текст вже розміщено на сайті ВР

Новини , Політика

Закон про мову хочуть змінити – текст вже розміщено на сайті ВР

views38

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Автори поданого на розгляд законопроекту пропонують внести зміни, спрямовані на пом’якшення чинного закону про мову. Текст проекту вже розміщено на сайті ВР. Які ж вимоги здаються депутатам надто суворими та складними для дотримання?

Перше, що бентежить депутатів, – необхідність використання державної мови у Верховній Раді. Вони пропонують надати вибір, якою мовою виступати на засіданнях. Якщо необхідний переклад на українську, то це можна доручити апарату Ради.

При цьому пропонується закріпити пріоритетне використання державної мови на пленарних засіданнях, в комітетах та комісіях. Тексти законів та нормативних актів, що вносяться на розгляд, теж готуються українською. Але передбачається, що оратор з того чи іншого питання матиме право обирати мову, якою він звертається до своїх колег.

Також законопроект містить норму згідно з якою електронні ЗМІ, теле- та радіокомпанії могли б обирати, якою мовою вести програми: державною чи іншими.

Для друкованих видань пропонується дозвіл обирати мову та закріплювати її в установчих документах. Право вибору надається й рекламодавцям для усього спектру оголошень: від текстових повідомлень до аудіо- та аудіовізуальної продукції.

Цей законопроект – реакція на раніше прийнятий Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». В ньому закріплено, що в усіх органах держвлади та в громадських місцях має використовуватись виключно українська. Деякі норми цього закону викликають багато суперечок, зокрема в законодавчому органі країни.