вівторок, 06 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Україна та НАТО дзеркально відповіли на російські військові навчання «Кавказ-2020»

Політика

Україна та НАТО дзеркально відповіли на російські військові навчання «Кавказ-2020»

views63

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У цьому році Росія планує провести навчання «Кавказ-2020» в Астраханській області, які проходитимуть з 21 по 26 вересня. Міністерство оборони РФ заявляє, що у «Кавказ-2020» візьмуть участь близько 80 тис. військовослужбовців. Насправді, кількість військових значно менше, оскільки вона обмежена Віденським документом. Тож МО РФ уточнило, що кількість військових буде 12,9 тис.

Незважаючи на заяви МО РФ стосовно місця проведення навчань, географія цих військових «ігор» більш широка і включає територію окупованого Криму. Щодо цілей та задач цих масштабних військових маневрів, то у діях росіян простежується намагання «пограти на нервах» у України та НАТО.      

Варто також зазначити, що приблизно в цей же час, з 14 по 25 вересня, росіяни спільно з білорусами будуть проводити навчання «Слов’янське братерство» на території Білорусії. У МО РФ заявляють, що ці маневри не направлені проти третіх країн.  

Реакція України та НАТО на навчання «Кавказ-2020»

В інтерв’ю Укрінформу представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скибіцький розповів про загрози, пов’язані з «Кавказ-2020»:   

«Для нас загроза пов’язана з тим, що російські війська (в рамках навчань «Кавказ-2020», – ред.). Вийдуть на полігони, проводитимуть бойове злагодження. А як показує досвід, саме в цей період угруповання військ, які створюються, є найбільш небезпечними – вони можуть швидко перейти від відпрацювання питань навчань або бойового злагодження до безпосереднього застосування. Саме тому багато експертів і схиляються до того, що це може статися», – сказав він.

Екскомандуючий силами США у Європі Бен Ходжес  заявив на телеканалі «Дом», що Росія може вторгнутися у південну частину України і захопити канал, який постачає воду до окупованого Криму.     

 «Я дуже стурбований тим, що може статися у вересні. Сили Російської Федерації мають намір провести навчання «Кавказ-2020». Тому в Південному військовому окрузі, поруч з Чорним морем і Україною, буде велика кількість військ, військового потенціалу. Ви чули все більше і більше розмов про брак води в Криму. У них значна посуха через погоду і тому, що Україна правильно заблокувала воду, що надходить з річки Дніпро по північному кримському каналу на півострів. Тож там проблема з водою… Сподіваюся, я помиляюся, але у мене є бачення … (це настільки типово для того, що Росія зробила в минулому), що під час навчань на Кавказі вони оголосять гуманітарну кризу в Криму через воду, а потім скажуть, що у них немає вибору. Вони повинні захопити дамбу в Херсоні на півночі, щоб дозволити воді повернуться до Криму. Це типова дезінформація і спотворення фактів, щоб виправдати те, що вони можуть зробити. Вони завжди будуть загрожувати Одесі», – заявив він.     

Дзеркальна відповідь України та превентивні дії НАТО на навчання «Кавказ-2020»

В якості ефективної дзеркальної відповіді на маневри Російської федерації  Україна проведе стратегічні командно-штабні навчання «Об’єднані зусилля – 2020». У цих маневрах разом з українськими військовослужбовцями візьмуть участь і британські військові.

Ці масштабні навчання більшою своє частиною пройдуть на полігоні «Широкий лан» на півдні України. В навчаннях будуть задіяні різні підрозділи, як сухопутних так і повітряних сил. Будуть використовуватися системи залпового вогню, новітні ракети «Вільха» та «Нептун». Будуть задіяні турецькі безпілотники, які придбала Україна.    

Одночасно з «Об’єднані зусилля – 2020» передбачається проведення інших багатонаціональних навчань та заходів за участю сил і засобів країн-членів НАТО і країн-партнерів.

Пройдуть українсько-американські навчання Rapid Trident 2020. Окрім Збройних Сил України та США, участь у навчанні візьмуть військовослужбовці з Німеччини, Данії, Румунії, Литви, Польщі, Канади та Великої Британії. За сценарієм навчання, країна-агресор, (впевнено можна вважати, що це РФ), дестабілізує ситуацію в регіоні іншої держави і здійснює спробу окупувати її. Водночас об’єднане угруповання військ союзницьких держав організовує оборону, а згодом звільняє тимчасово окуповані агресором території.  

Наразі вже відбулися два навчально-бойові польоти стратегічних бомбардувальників ВПС США з імітацією нанесення ракетно-бомбових ударів по об’єктах критичної інфраструктури та морських цілях.

4 вересня над територією України летіли стратегічні бомбардувальники B-52. Вони долетіли до Мелітополя та кружляли в небі над Запорізькою та Херсонською областями, що межують з тимчасово окупованим Кримом. 10 вересня бомбардувальники знову повернулися в небо України.    

Командування ВПС США у Європі так прокоментувало ці польоти:

«Три бомбардувальника B-52 Stratofortress зі складу 5-го бомбардувального крила з бази Майнот (штат Північна Дакота) в п’ятницю провели важливі навчання з інтеграції з українськими винищувачами в повітряному просторі України», – йшлося у заяві.

Командування зазначило, що таким чином були продемонстровані можливості колективної оборони та стримування Росії.             

У 2020 році ЗСУ візьмуть участь у ряді міжнародних військових навчань, серед яких шість пройдуть на території України. Основні з них це – Rapid Trident та Sea Breeze, Warrior Watcher, Riverin. Навчання Riverine-2020 – це спільні маневри ВМС України та ВМС Румунії, які нещодавно розпочалися на Одещині.

Підрозділи Збройних Сил України візьмуть участь близько у 20 багатонаціональних військових навчаннях поза межами нашої держави, серед яких Trojan Footprint, Platinum Eagle, Noble Partner, Agile Spirit, Iron Wolf, Combined Resolve та ряд інших.

Кількість навчань, які будуть проведені в Україні, у порівнянні з 2019 роком не змінилась.  

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі