субота, 22 січня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Україна святкує День Соборності: вітання президента, історія, цікаві факти

Новини , Суспільство

Україна святкує День Соборності: вітання президента, історія, цікаві факти

views32

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні в Україні – День соборності. Це державне свято України відзначається щороку 22 січня на честь проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно День соборності відзначають з 1999 року.

Вперше цю дату в Україні офіційно відсвяткували у 1939 році в місті Хусті. Тоді близько 30 000 людей взяли участь в акції. Такий масштаб перевів захід у розряд найбільш масових.

У наш час в День соборності України багато міст та маленьких містечок організовують різноманітні заходи, націлені на демонстрацію прагнення громадян до єдності та цілісності нашої країни. Наприклад, проходять концерти за участю українських артистів, проводяться факельні ходи, покладання квітів до пам’ятників видатних діячів і борців за незалежність України.

Найяскравішою традицією на День Соборності стало створення «живого ланцюга», що складається із людей з українською символікою. Багато людей беруться за руки і розтягуються впродовж доріг, вулиць, міст та за межами міста, створюючи живий ланцюжок, начебто поєднуючи береги і символізуючи єдність різних регіонів України.

Україна святкує День Соборності: вітання президента, історія, цікаві факти
Живий ланцюг на День соборності України у 1990 році

Наприклад, у 1990 році такий живий ланцюг простягся від Києва до Львова. В 2011 році  до акції долучилися більш ніж 20 міст України. У 2019 року на честь 100-річчя свята в Києві акція з’єднала два береги Дніпра живим ланцюгом. Сотні людей йшли назустріч один одному по мосту Патона. З одного берега несли у руках жовте полотнище українського національного прапора, а з іншого – блакитне.

Останнім часом до української акції «живого ланцюга» приєднуються люди в інших країнах.

З Днем Соборності сьогодні привітав і президент України Володимир Зеленський. Відповідне звернення з’явилось вранці 22 січня 2020 року на офіційному сайті.

Він процитував Акт Злуки: «Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України» і, звернувшись до досвіду минулого, запитав: «Чи зробили ми висновки з цієї історії?». А саме історія вчить важливому принципу про те, що тільки разом можна бути сильними.

У своєму привітанні до Дня Соборності він згадав своє новорічне привітання, де піднімав тему єдності та спитав «Хто я?». У день державного свята президент сказав, що він – українець. І закликав інших бути українцями.

«Я – українець. Тому що живу за законом. Завжди готовий у разі потреби захистити свою рідну землю. Я взірець для пострадянського простору: у захисті своїх прав, захисті свободи слова, правової держави, громадянського суспільства, нульової толерантності до корупції. Я – українець. Бо я відповідальний громадянин. Я сплачую податки. Не їду на червоне, правильно паркуюся, ніколи не сідаю за кермо напідпитку. Піклуюсь про довкілля. Вчуся критично мислити. Я українець – бо ми найкращі в спорті, науці, в IT. Я веду здоровий спосіб життя. Вчу іноземні мови. Підтримую рівні можливості для реалізації чоловіків та жінок. Поважаю права представників усіх національних меншин та всіх релігій», – йдеться у привітанні.

І закликав всіх українців до єдності у День Соборності України.

«Дорогі українці! Щоб бути сильними, треба стати єдиними. Щоб стати єдиними, треба бути сильними. Пам’ятаймо про це! Зі святом вас! З Днем соборності України!».