п’ятниця, 24 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Україна на кордоні між демократією та тиранією – Помпео

За кордоном , Політика

Україна на кордоні між демократією та тиранією – Помпео

views93

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сполучені Штати заявили про повну підтримку України, вважають її великим партнером і мають важливі інтереси. США дбають про розвиток демократії і не забувають зобов’язань за Будапештським меморандумом.

Про це заявив Державний секретар США Майк Помпео в інтерв’ю інформагентству Bloomberg, стенограму якого оприлюднив у середу Державний департамент США.  

Він нагадав, що Україна відмовилася від ядерної зброї.

«Це нація, яка відмовилася від своєї ядерної зброї наприкінці холодної війни, і Америка взяла на себе зобов’язання, які означали, що ми допоможемо їм (українцям – ред.) у цілій низці речей, щоб вони могли залишатися суверенною нацією в безпеці», – сказав глава Держдепартаменту.

Він підкреслив, що американська політика щодо України заснована «на фундаментальних принципах зменшення залишків корупції та допомоги українському народові в посиленні демократії, яка перебуває під загрозою з боку РФ». А оскільки країна знаходиться під шаленим тиском з боку Росії, то потрібно вжити міцні заходи протидії агресору. Саме тому Америка надала оборонну зброю українцям, щоб вони могли себе захистити.

Також Помпео заявив про підтримку президента Зеленського «в його зусиллях щодо викорінення корупції та зміцнення демократії».

Держсекретар пояснив, що така підтримка стосується всіх, тому що Сполучені Штати «дбають про демократію» скрізь у світі. До того ж, Україна – це великий торговельний партнер і США зацікавлені у співробітництві.

«Вони (Україна – ред.) є великим торговельним партнером для США. Америка має низку інтересів у контексті України, і я думаю, що рівень ресурсів, які ми виділили на цьому напрямі, відображає рівень нашої зацікавленості», – додав Помпео.

На питання щодо того, яке значення має політика Сполучених Штатів у напрямку України для пересічних американців, він відповів, що це – кордон.

«Україна перебуває на кордоні між демократією і тиранією у східній частині Європи», – сказав глава американської дипломатії.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі