середа, 18 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Україна може висунути претензії стосовно розграбованих кораблів – адвокат

Новини , Право

Україна може висунути претензії стосовно розграбованих кораблів – адвокат

views53

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Україна має висунути конкретні претензії Росії стосовно того, у якому стані та повернула кораблі. Але спочатку треба провести експертизу, щоб оцінити збитки. Про це заявив адвокат у «справі моряків» Микола Полозов.

Він зауважив, що не в змозі пояснити «варварство стосовно кораблів», до якого вдалися його співвітчизники. Відомо, що частина обладнання знімалась, бо вивчалась в якості речових доказів, проводились експертизи. Можна знайти пояснення, чому вилучались боєприпаси та особисті речі екіпажів. Але розбиті гальюни та розетки – це «велике питання».

Полозов вважає, що наступний крок, який має зробити Україна – це надання відповідних матеріалів до Міжнародного трибуналу з морського права. Обставини розграбування суден мають бути представлені в арбітражі. Згодом, коли дійде до компенсаційних виплат, мають бути враховані фактично завдані збитки. Але оцінити їх треба вже зараз.

За словами адвоката, необхідна експертиза, яка встановить різницю між тим, у якому стані кораблі захопили та у якому повернули.

Микола Полозов нагадав, що всі українські судна розглядаються росіянами як речові докази у справі за фактом «вторгнення» в російські територіальні води. Офіційно вони передані «на відповідальне зберігання». Якщо під час слідчих дій або судового розгляду виникне потреба в них як речових доказах, їх можуть повернути назад. В цьому випадку Україна буде змушена їх повернути, бо інакше стане порушницею міжнародного права і Росія не втратить шансу для подання свого позову.

Нагадаємо, що в результаті огляду бронекатерів «Нікополь» і «Бердянськ» та буксира «Яни Капу» виявилося, що вони вщент розграбовані та розбиті. Знищено або вкрадено навіть ліхтарі освітлення та унітази. Зі свого боку, російська сторона заявляє, що це сталось під час транспортування кораблів з Криму до Очакова, тобто на українській ділянці відповідальності.