середа, 18 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Україна має найбільші шанси на успіх – американський дипломат

Політика

Україна має найбільші шанси на успіх – американський дипломат

views54

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Вірменія, Грузія та Україна – ось колишні частини СРСР, які зараз мають найкращий потенціал до демократичної трансформації та створення вільного ринку. Таку думку озвучив Деніел Фрід, відповідаючи на питання «Голосу Америки». Фрід – американський посадовець, який працював в адміністраціях Білого дому за часів Буша-молодшого та Барака Обами. У Державному департаменті він виступав координатором з питань санкційної політики, був послом у країнах колишнього соцтабору.

Порівнюючи Україну з іншими членами колишнього СРСР, Фрід сказав, що «значно менший демократичний імпульс» центральноазіатських країн пояснюється їхньою традиційною схильністю до авторитаризму. А Білорусь, хоча й подає деякі надії, лишається значною мірою авторитарною.

Говорячи про роль США, Фрід підкреслив, що її часто переоцінюють. Американці не несуть відповідальності за успіхи та невдачі, які переживають окремі країни. Це їхні власні досягнення та проблеми. Що стосується держави Україна, то за роки незалежності вона зробила дуже мало для людей. Це пов’язано з внутрішніми причинами. Зараз українці намагаються змінити такий стан речей, і в цьому американці готові допомагати.

Зокрема, першочергове завдання для України – членство в НАТО. Альянс тримає двері відчиненими, але ж наша країна має досягти певних результатів в реалізації внутрішніх реформ. Це єдиний справжній шлях до поліпшення свого майбутнього.